کارمانیا

سرهنگ حمیدی خبر داد

محرومیت ۴۰۰۰ راننده اتوبوس در ۲ ماه گذشته

عصر خودرو- رئیس پلیس‌راه راهور ناجا از محرومیت ۴۰۰۰ راننده اتوبوس متخلف در ۲ ماه گذشته تاکنون خبر داد.

محرومیت ۴۰۰۰ راننده اتوبوس در ۲ ماه گذشته
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۷:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ محمدحسین حمیدی رئیس پلیس‌راه راهور ناجا با اشاره به اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات ناوگان مسافربری بویژه رانندگان اتوبوس‌ها، اظهار داشت: تنها در 2 ماهه نخست فصل تابستان 4 هزار راننده اتوبوس به علت تخلفات حادثه ساز و مثبت شدن تست اعتیاد آنها از رانندگی محروم شدند و دفترچه رانندگی آنها به صورت موقت یا دایم ضبط شده است.

  وی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری از مبدأ تا مقصد با کمک عوامل کنترل نامحسوس و پیامک‌های مردمی به سامانه 110120 کنترل می‌شوند، افزود: در راستای ارتقای ایمنی مرحله آخر سفرهای تابستانی، طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگان اتوبوس به مرحله اجرا گذاشته شده است.

  رئیس پلیس‌راه راهور ناجا بیان داشت: در راستای این طرح تمام تخلفات این رانندگان بویژه تخلفات حادثه ساز، ساعت مجاز رانندگی و نقص فنی اتوبوس‌ها به طور جدی توسط ماموران پلیس راه کنترل شده و اتوبوس‌های ناایمن متوقف و مسافران آنها به اتوبوس‌های ایمن منتقل می‌شوند.

  وی تصریح کرد: اجرای این طرح تا پایان سفرهای تابستانی همچنان ادامه دارد.

  رئیس پلیس‌راه راهور ناجا با اشاره به اینکه بر اساس  آمارها شمار اتوبوس‌های کشور از 4000 دستگاه در سال 85 با 4 برابر افزایش به 16هزار دستگاه در سال 94 رسیده است، گفت: این در حالیست که تصادفات اتوبوس‌ها از 250 فقره در سال 86 با نصف شدن به 120 فقره در سال گذشته کاهش داشته است.

  وی به آمار متوفیان ناشی از تصادفات اتوبوس‌ها در سال‌های گذشته اشاره و تصریح کرد: بر اساس آمارها شمار کشته‌های تصادفات اتوبوس‌ها از 543 تن در سال 86 به 217 تن در سال 94 کاهش داشته است که این آمار از کاهش 60 درصدی کشته‌های تصادفات اتوبوس‌ها در این مدت حکایت دارد.

  رئیس پلیس‌راه راهور ناجا افزایش کنترل‌های پلیس، بکارگیری تجهیزات کنترل الکترونیکی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در کشور را مهمترین دلایل این کاهش اعلام کرد و گفت: در عین حال پلیس راه در تلاش است تا با به روز رسانی تکنولوژی‌های الکترونیکی کنترلی و اجرای طرح‌های تشدید برخوردی در کنار آموزش و فرهنگسازی و جلب مشارکت مردمی برای نظارت بر عملکرد این ناوگان آمار سوانح اتوبوس‌ها را کاهش دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو