کارمانیا

مزایده فروش ۱۰۹ جایگاه پمپ بنزین فردا برگزار می شود

عصر خودرو- مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از برگزاری مزایده فروش ۱۰۹ جایگاه عرضه سوخت، فردا (دوشنبه) در ٢٥ استان کشور خبرداد.

مزایده فروش ۱۰۹ جایگاه پمپ بنزین فردا برگزار می شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، محمدرضا مظلومی گفت: ابتدا ١٢١ جایگاه برای واگذاری برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل آماده نشدن اسناد، 109 جایگاه فردا به مزایده گذاشته می‌شود.
  وی افزود: پاکت های مزایده جایگاه های سوخت استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کهگیلویه و بویر احمد، کرمان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مازندران، خراسان رضوی، چهار محال و بختیاری، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قم، هرمزگان و همدان فردا (دوشنبه) در سازمان خصوصی سازی بازگشایی می شود.
  مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اضافه کرد: سازمان خصوصی‌سازی، واگذاری جایگاه‌ های عرضه سوخت را در برنامه کاری خود قرار داده است و اکنون 109 باب جایگاه برای فروش گذاشته شده است که پیشنهاد می کنیم شرکت های صاحب صلاحیت (برند) و افرادی که آشنایی با توزیع سوخت و فرآورده‌های نفتی دارند، وارد این عرصه شوند و در این مزایده شرکت کنند.
  به گفته وی، هر جایگاه عرضه سوخت بر اساس مساحت و موقعیت مکانی با نرخ متفاوتی پیشنهاد شده، اما قیمت ها به گونه ای تنظیم شده که مورد استقبال متقاضیان قرار گیرد.
  به گزارش ایرنا، واگذاری 200جایگاه دولتی عرضه سوخت به ارزش تقریبی 20 هزار میلیارد ریال از ابتدای دولت یازدهم در برنامه واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است.
  مشاور رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در این باره معتقد است: حدود 90 درصد از واگذاری ها در دولت تدبیر و امید به بخش خصوصی به معنای واقعی بوده و هیچ گونه رد دیونی بابت واگذاری سهام نبوده و هیچ سهامی به صورت بلوکی واگذار نشده است.
  سیدجعفر سبحانی، ارزش پایه واگذاری 109 جایگاه سوخت را هفت هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با اصلاح قانون واگذاری ها شرایط برای خریداران آسان شده است و متقاضیان ملزم به پرداخت 30درصد نقدی و 70 درصد اقساط دو ساله هستند.
  وی افزود: تعداد جایگاه های عرضه شده در این دور از واگذاری ها ١٢١ جایگاه بود که به دلیل آماده نشدن اسناد 109 جایگاه به مزایده گذاشته می شود.
  به گفته مشاور رییس کل سازمان خصوصی‌سازی عرضه ٢٤ جایگاه سوخت در تهران در لیست واگذاری سازمان خصوصی سازی قرار گرفته است که سقف و کف ریالی جایگاه های سوخت در تهران از 20 تا 220 میلیارد ریال اعلام شده است.
  سبحانی گفت: ارزش جایگاه های سوخت در هر استان بر اساس مساحت و موقعیت مکانی تعیین شده است.
  وی تاکید کرد: عرضه سهام جایگاه های سوخت پارسال در بهترین شرایط به 20 جایگاه نرسید و مزایده ها از پنج تا ٩ استان کشور فراتر نرفت ولی امسال 109 جایگاه برای فروش در ٢٥ استان کشور در لیست واگذاری قرار گرفته است.
  به گزارش ایرنا، وزارت نفت با هدف ساماندهی فعالیت جایگاه های عرضه سوخت، در نظر دارد طرح برندسازی را اجرا کند که با تحقق آن، پمپ بنزین ها در قالب چند برند اصلی فعالیت کرده و خدمات خود را ارایه خواهند کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو