مدیران خودروکارمانیا

عزم رنوپارس برای کمک به قطعه سازی ایران

همایش یک روزه انجمن قطعه سازان فرانسه در رنو پارس

عصر خودرو- حدود ۷۰نماینده از ۴۰شرکت عضو انجمن قطعه سازان فرانسوی (FIEV) به زودی در تهران مهمان شرکت رنو پارس خواهند بود.

همایش یک روزه انجمن قطعه سازان فرانسه در رنو پارس
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، مدیران و مهندسان شرکت رنوپارس در این همایش یک روزه فرصتهای همکاری با   FEIV را برای افزایش داخلی سازی در ایران، کمک و مشاوره فنی از سوی قطعه سازان فرانسوی به قطعه سازان ایرانی، انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری در قالب قراردادهای مشارکتی (جوینت ونچر) با سازندگان داخلی بررسی خواهند کرد. رنو پیشتر نیز در برقراری تماس میان قطعه سازان فرانسوی و ایرانی گام هایی برداشته است. تاسیس شرکت مشترک فورسیا (Faurecia) با گروه آذین خودرو برای تولید صندلی های رنو و همچنین شرکت مشترک بوزال (Bosal) و فومن
  پارس برای تولید سیستم اگزوز خودروهای رنو در همین راستا صورت گرفته است.
  اریک لگراند، معاون خرید رنو در ایران این خصوص گفت: "رنو برای بازارهای استراتژیک خود از جمله ایران، برنامه افزایش داخلی سازی تا  %80 را در دستور کار خود دارد. هم اکنون میزان داخلی سازی خودروهای تندر، ساندرو و تندرپیکاپ به ترتیب  40 ،60و  32درصد است. اما میزان داخلی سازی همه خودروهای تولیدی رنو در ایران، در نهایت به  80درصد خواهد رسید. برای تحقق این امر، در تلاش هستیم پل ارتباطی میان قطعه سازان ایرانی و قطعه سازان جهانی عضو در پنل رنو باشیم."
  وی افزود: "هدف ما ارتقا سطح تکنولوژی، کیفیت و رقابت پذیری قطعات ساخت ایران است. در همایش پیش رو فرصتها و امکانات موجود برای رسیدن به این اهداف را بررسی خواهیم کرد."

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید