مدیران خودروکارمانیا

رئیس پلیس راهور:

۲۲ درصد تلفات رانندگی در کشور مربوط به عابران پیاده است

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از سال ۸۴ تا سال ۹۴ شاهد کاهش قریب به ۱۱ هزار نفر جانباختگان تصادفی بودیم و طبق آمار ۲۲ درصد از کسانی که جان خود را از دست می‌دهند عابرین پیاده هستند.

۲۲ درصد تلفات رانندگی در کشور مربوط به عابران پیاده است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ،سردار تقی مهری همزمان با هفته نیروی انتظامی و در روز بدون حادثه اظهار داشت: در هفته نیروی انتظامی برنامه‌های متعددی پیش بینی کرده‌ایم، یکی از این برنامه‌ها آموزش همگانی فرهنگ ترافیک و آشنایی با مقررات رانندگی به دانش آموزان است که با همکاری آموزش و پرورش انجام می‌شود.

  وی افزود: مسئله پرداختن به ترافیک توسط پلیس راهنمایی ورانندگی و آموزش و پرورش تحت عنوان همیاران پلیس نوجوان و جوان از دهه هشتاد راه اندازی شده است که این همیاران نقش مهمی در پیشگیری از تخلفات رانندگی دارند.

  رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه گفت: یکی دیگر از اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی و آموزش و پرورش این است که پلیس‌های مدرسه که آموزش‌های کافی را در این خصوص دیده‌اند و دارای پرچم مدرسه هستند در صورت ارائه گزارش از تخلفات رانندگی این تخلفات ثبت خواهد شد و متخلف از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شود.

  سردار مهری با بیان اینکه اکنون در زمان اوایل مهرماه هستیم و مدارس آغاز شده است، گفت: در این روزها بعضی از خانواده‌ها هنوز با مسیر مدرسه فرزندان خود آشنایی پیدا نکرده‌اند به همین دلیل شاهد حجم ترافیک دربعضی از کلان شهرها هستیم. به خانواده‌ها توصیه می‌کنم برای فرزندان خود از سرویس مدارسی استفاده کنند که متعلق به مدرسه است چرا که رانندگان و خودروهای این سرویس‌ها مورد ارزیابی پلیس قرار گرفته‌اند.

  وی تصریح کرد: در هفته نیروی انتظامی شاهد برنامه‌های دیگری از جمله مسابقات دوچرخه سواری در کنار دریاچه خلیج فارس و یک مسابقه موتورسیکلت سواری در پیست آزادی هستیم. در روزهای گذشته هم مسابقات رالی گردشگری خانواده‌ها و رزمایش شهری برای موتورسیکلت سواران برگزار شد.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: سالانه 1.5 میلیون نفر گواهینامه رانندگی دریافت می کنند. از سال 84 تا سال 94 شاهد کاهش قریب به 11 هزار نفر جانباختگان تصادفی بودیم و طبق آمار 22درصد از کسانی که جان خود را از دست می‌دهند عابرین پیاده هستند.

  سردار مهری در پایان گفت: در نظر داریم با برگزاری این برنامه‌ها و استفاده از فناوری‌های جدید آموزش همگانی در آینده شاهد کاهش تصادفات رانندگی در کشور باشیم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو