مدیران خودروکارمانیا

حال صنعت قطعه مطلوب نیست

عصر خودرو- نوسازی چالش امروز صنعت قطعه‌سازی کشور است و به نظر می‌رسد تمامی ماشین‌آلات فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور نیاز به روزآمدن شدن دارند به طوری که می‌توان گفت در حال حاضر ۹۰درصد این صنعت با مشکل روبه‌رو است.

حال صنعت قطعه مطلوب نیست
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صمت ، البته این مشکل تنها به قطعه‌سازی کشور محدود نمی‌شود بلکه بیشتر صنایع فعال کشور به‌دلیل نبود دانش فنی و نداشتن دستگاه‌های مجهز و نو با خطر تعطیلی و ورشکستگی روبه‌رو هستند.
  به‌طور نمونه در تهران صنایع مختلفی داشتیم که دست اهل آن بود و سودآوری مناسبی برای مجموعه ایجاد می‌کرد اما وقتی به‌دست یک مدیر دولتی افتاد همه چیز ویران شد زیرا مدیران دولتی به‌طور عموم اعتقادی به سرمایه‌گذاری در بخش دانش و فناوری ندارند. مدیران دولتی از ترس بازخواست به‌دلیل هزینه ورود دانش و فناوری از این کار سر باز می‌زنند و همین شانه خالی کردن چنان ضربه‌ای به پیکره صنایع کشور وارد کرده است که دیگر به این راحتی نمی‌توان آن را بازیابی کرد. تصور برخی مدیران فعلی این است که دانش فنی در چهارراه‌های شهرها به فروش می‌رسد اما آنها باید بدانند که این دو با یکدیگر تفاوت بسیاری دارند و برای به‌دست آوردن علم روز باید دست در جیب کرد.

  داوود میرخانی‌رشتی - مدیرعامل پیشین ایران‌خودرو

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط