کارمانیاآریا دیزلDS

عرضه نسل جدید مدل پرفروش فورد در اروپا

عصر خودرو- فورد برای افزایش سودآوری در اروپا، قصد دارد مدل ساب کامپکت فیستا را در این منطقه عرضه کند.

عرضه نسل جدید مدل پرفروش فورد در اروپا
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، خودروسازان حجم انبوه ماند فورد به دلیل توسعه فعالیت رقیبان لوکس مانند مرسدس بنز دایملر و آئودی فولکس واگن در بخش خودروهای ارزان بازار، سالها تحت فشار قرار داشتند.

  اما فورد که خریداران لوکس را با مدلهای پیشرفته مانند بعضی از خودروهای بزرگتر عرضه شده تحت برند ویگنال هدف قرار داده است، اکنون قصد دارد از فرصت پیش آمده بهره برداری کند.

  نسل جدید فیستا که هفته جاری در برابر 2500 کارمند، واسطه فروش و خبرنگاران در کارخانه کلن فورد رونمایی شد، به امکانات ایمنی پیشرفته مجهز است و برای جلب رضایت مشتریان، کراس اوور جدید و مدلهای گران قیمت آن عرضه خواهند شد.

  جیم فرلی، مدیرعامل فورد اروپا در گفت و گو با رویترز به ضرورت سودآوری در اروپا اشاره کرد اما درباره سهم فیستا در درآمدهای این شرکت توضیحی نداد. فورد از سال 1976 که نخستین مدل فیستا را به بازار عرضه کرد، بیش از 17 میلیون دستگاه از این خودرو فروخته است.

  به گفته یک سخنگوی فورد، این خودروساز آمریکایی که از کاهش هزینه‌ها و فروش رو به رشد شاسی بلندها سود می برد، ممکن است سود در اروپا را امسال به حدود یک میلیارد دلار افزایش دهد که بالاتر از 259 میلیون دلار در سال گذشته خواهد بود.

  فورد در ژوئن به سود 600 میلیون دلاری که برای کل سال هدف گذاری کرده بود، دست یافت.

  این شرکت همچنین خودروی  10 هزار یورویی Ka+ city را که برای مشتریان با بودجه اندک مناسب است، در نظر گرفته است. اما باید دید عرضه مدل بازطراحی شده فیستا و سایر مدلها در بازار پرازدحام اروپا به فورد برتری خواهد داد.

  طبق تحقیقات شرکت آی اچ اس مارکیت، فروش فورد در اروپا ممکن است از 1.47 میلیون دستگاه که برای سال جاری برآورد شده است، به 1.4 میلیون دستگاه تاسال 2025 برسد که 5.2 درصد کاهش خواهد داشت. در مقابل فروش اوپل جنرال موتورز در همین مدت دو درصد کاهش پیدا می کند و به 1.14 میلیون دستگاه می رسد در حالیکه فروش برند فولکس واگن با 4.6 درصد رشد، 2.16 میلیون دستگاه خواهد بود.

  بر اساس گزارش رویترز، مارک فیلدز، مدیرعامل فورد در خبر جداگانه ای اعلام کرد این خودروساز تست خودروهای خودران در اروپا را سال آینده آغاز می کند. این خودروساز قصد دارد تا سال 2021 یک خودروی تمام اتوماتیک به بازار عرضه کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۸۶
  • شماره ۳۸۶
  • شماره ۳۸۵
  • شماره ۳۸۵
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو