مدیران خودروکارمانیا

اهداف چشم‌انداز در صنعت قطعه محقق می‌شود؟

عصر خودرو- در حالی در سند چشم‌انداز صنعت خودرو پیش‌بینی شده که صادرات قطعات خودرو در سال ۱۴۰۴ به شش میلیارد دلار برسد که میزان فعلی صادرات این محصولات بسیار ناچیز است.

اهداف چشم‌انداز در صنعت قطعه محقق می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، ویرایش دوم سند "اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق ایران 1404" در سال 1393 به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده و برای اجرا ابلاغ شد.

  این سند در راستای سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 و به منظور دست یافتن به اهداف مدنظر این سند در صنعت خودرو تدوین و ابلاغ شده است.

  در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق 1404 در بخش توسعه صادرات قطعات پیش‌بینی شده که در سال 1404 میزان صادرات قطعات خودرویی به شش میلیارد دلار برسد.

  در این سند تاکید شده که هدف‌گذاری صورت گرفته مبنی بر رسیدن صادرات قطعات به شش میلیارد دلار جدا از صادرات قطعات مرتبط با خودروهای CBU (خودروهای آماده) و CKD (خودروهای مونتاژی) صادراتی از سوی خودروسازان داخلی است.

  این هدف‌گذاری در حالی است که در حال حاضر میزان صادرات قطعات بسیار کمتر از این میزان بوده و مشخص نیست که آیا با این شرایط هدف‌گذاری صورت گرفته در سند اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت خودرو در افق 1404 محقق خواهد شد یا خیر.

  سال گذشته (1394) میزان کل صادرات قطعات خودرویی به گفته دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور حدود 180 میلیون دلار بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط