کارمانیا

۶۰ شرکت فرانسوی به تهران می آیند

امضا قراردادهای بیشتر از جمله با خودروسازان

عصر خودرو- وزیر امور خارجه فرانسه دوشنبه به تهران می آید و حدود ۶۰ شرکت در جلسه سه شنبه، قراردادهای بیشتری را از جمله قراردادهای ایران خودرو و سایپا با شرکت های پژو و رنو امضا خواهند کرد.

امضا قراردادهای بیشتر از جمله با خودروسازان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از بورس پرس، در پی  اعلام هفته پیش سخنگوی وزارت خارجه ایران مبنی بر سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران، رویترز اعلام کرد ژان مارک آیرو به همراه یک هیئت تجاری ، دوشنبه جاری به تهران سفر می کند تا بار دیگر بر تعهد اروپا به اجرای برجام که دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا تهدید کرده آن را پاره خواهد کرد تاکید کند.

  فرانسه پس از اتخاذ یکی از سختگیرانه ترین مواضع در مذاکرات، به سرعت برای برقراری مجدد روابط تجاری با ایران دست به کار شد. شرکت هواپیماسازی ایرباس، شرکت نفتی توتال و شرکت های خودروسازی پژو و رنو همگی قراردادهایی با شرکت های ایران به امضا رسانده اند.

  حدود 50 تا 60 شرکت فرانسوی در نشست مجمع اقتصادی ایران و فرانسه که روز سه شنبه برگزار می شود شرکت و قراردادهای بیشتری را امضا خواهند کرد.

  برخی صاحب نظران اعلام کرده اند در این سفر که مقارن با دهه فجر است ، قراردادهای مربوط به شرکت های ایران خودرو و سایپا با شرکت های پژو و رنو فرانسه رونمایی خواهد شد.
  سایت رسمی وزارت امورخارجه فرانسه هم، هدف از این سفر را که به همراه هیئتی متشکل از بیش از 60شرکت فرانسوی انجام می شود، علاوه بر ملاقات با مقام های ایرانی و  حضور در اولین کمیته مشترک اقتصادی فرانسه و ایران، امضا توافق نامه هایی بین طرفین دانست و از گسترش همکاری های دوجانبه در حوزه های آموزش و پژوهش خبرداد.

  بنابر اعلام این سایت، ژان مارک آیرو در رابطه با مسائل منطقه به ویژه بحران سوریه، یمن و عراق و نقش ایران در حل آنها از طریق به کار گیری ابزار سیاسی همچنین مقابله با تروریسم و برقراری صلح در منطقه گفت و گو خواهد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط