کارمانیا

در صنعت خودروهای الکتریکی

برچسب "ساخت آلمان" جایش را به "ساخت چین" می‌دهد!

عصر خودرو- چین با راه اندازی بیش از ۲۷۰ هزار ایستگاه برای شارژ خودروهای برقی از پیشکسوتان انرژی‌های پاک، مانند آلمان جلو زده است.

برچسب "ساخت آلمان" جایش را به "ساخت چین" می‌دهد!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از دویچه‌وله، از سال 2017 میلادی بیش از 270 هزار ایستگاه برای سوخت خودروهای برقی در چین به کار افتادند. برنامه چین تا سال 2020 بلندپروازانه است. بنابر طرح این کشور، ظرف سه سال آینده ایستگاه‌های شارژ به خودروهای برقی فاصله‌ای بیش از یک کیلومتر با یکدیگر نخواهند داشت این در حالی است که در آلمان تنها 10 هزار ایستگاه شارژ وجود دارد که محدودیت بزرگی برای استفاده عمومی از خودروهای برقی است.

  تا سال آینده میلادی نیز هر شرکت خودوروسازی که می‌خواهد در چین به فعالیت خود ادامه دهد، باید درصد معینی خودرو برقی تولید کند. ازهمین حالا واضح است که شرکت‌های خودروسازی دایملر، ب ام و و فولکس واگن قادر به برآورده ساختن این شرط نیستند. صنایع خودروسازی آلمانی فرصت‌های زیادی را برای پیشتازی در این زمینه سوزانده‌اند.

  دولت چین قصد دارد این کشور را به اولین قدرت جهان در این صنعت تبدیل کند و این کار را به هزینه صنایع خودروسازی آلمان انجام می‌دهند که هنوز توهم ساخت بهترین خودروهای جهان را دارند. این نشانه اسارت در گذشته و فراموش کردن آینده است. آینده از آن خودروهای برقی و تجدیدپذیر است.

  در سال 2016 در چین بیش از نیم میلیون خودروی برقی به فروش رفت. این رقم در آلمان به زحمت به 15 هزار یعنی بسیار کم‌تر از یک درصد رسیده است. در نروژ اما از هر دو خودرو، یکی برقی است.

  انقلاب در این زمینه می‌تواند جهان را از فاجعه زیست محیطی نجات دهد. بدون تغییر در سوخت خودروها، نمی‌توان از نقطه عطف در حفظ محیط زیست سخن گفت.

  در چین متقاضیان خودروی بنزینی اغلب باید ماه‌ها و گاه حتی سال‌ها در انتظار اجازه استفاده از خودروی خود بمانند و در صورت تولید گازهای سمی، اجازه راندن آن را ندارند. این درحالی است که دولت برای خودروهای برقی بسته‌های تشویقی زیادی ایجاد کرده است. یک خودروی برقی بلافاصله اجازه استفاده می‌گیرد و همه جا بدون پرداخت پول می‌تواند پارک کند.

  در اروپا هنوز توجه‌ها به رویدادها در چین از خودروهای برقی  گرفته تا توربین‌های بادی یا مزارع استفاده از انرژی خورشیدی جلب نشده است. آلمان در این حوزه‌ها تا سال 2012 پیشتاز بود و حالا جایش را چین گرفته است.

  برنامه چین این است که 40 درصد خودروها تا سال 2030 برقی شوند که معنایش تولید 15 میلیون خودروی برقی جدید است. این یک امید تازه است برای محیط زیست و خبری هولناک برای صنایع خودروسازی آلمان. برچسب "ساخت آلمان" که شهرتی خوب در جهان دارد در آینده نزدیک به "ساخت چین" تغییر نام می‌دهد.

  شاخصه این خودروها صدای کم‌تر و تولید نکردن گازهای سمی است. این خودروها نیازی به باک، دنده، کاتالیزاتور،  لوله اگزوز یا رادیاتور ندارند

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو