کارمانیا

معظمی، رییس هیات عامل ایدرو:

باید به تولید سه میلیون خودرو در سال برسیم

عصر خودرو- رییس هیات عامل ایدرو با بیان اینکه صنعت خودرو در جهان جزء صنایع پیشران است و در سال ۲۰۱۶ نود و پنج میلیون دستگاه خودرو تولید شده ،گفت: سهم کشور ما در سال گذشته ۱ میلیون دستگاه بوده است. این نشان می دهد صنعت خودرو ما با توجه به جمعیت کشورمان و نیاز این جمعیت جایگاه ویژه ای در کشور دارد.

باید به تولید سه میلیون خودرو در سال برسیم
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، منصور معظمی با بیان اینکه براساس آمار بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در شش ماهه اول سال رشد اقتصادی حدود 7 درصد بوده، گفت:  این رقم به خاطر جهش دو بخش نفت و صنعت که با نگاه  خاص صنعت خودرو بوده است.
  او با بیان اینکه طبق سند توسعه خودرو می بایست در سال 1404 میزان سه میلیون دستگاه خودرو تولید کنیم و یک میلیون خودرو نیز صادر کنیم اظهارکرد:  امسال در ده ماهه اول سال میزان تولید خودرو ما معادل 12 ماه سال گذشته بوده و یک میلیون و پنجاه هزار دستگاه خودرو تولید کردیم که 91 درصد آن محصول دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا بودند و در پایان سال نیز به رقم یک میلیون و 300 هزار دستگاه خواهیم رسید. در سال آینده هم انشاالله تولید 1.5 میلیون دستگاه در برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
  معظمی  با اشاره به اینکه شما به عنوان مصرف کنندگان این صنعت هستید و ممکن است در جاهایی رضایت کامل نداشته باشید که پیشاپیش حق را به شما می دهم. تلاش و انتظار وزارت صنعت از خودروسازی در گام اول جلب رضایت مشتری است، افزود:  اتفاقاتی که در سال 95 در  صنعت خودرو افتاد اولین آن افزایش تولید بود که حدود 40 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته و دیگر قطعه سازان بوده اند که به طبع افزایش تولید خودرو رشد داشتند. قطعه سازان ایران امروزه ارتباطی منطقی تر و با رضایتمندی بیشتری با خودروسازان دارند و تلاش دو شرکت ایران خودرو و سایپا افزایش ارتباط و رضایتمندی از لحاظ کیفی است.
  رییس هیات عامل ایدرو  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هرماهه شرکت های همکار ما در بخش خصوصی و دولتی این میزان رضایتمندی را کنترل می کنند، گفت: با قاطعیت می گویم کیفیت   تولیدات نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد هرچند که هنوز به سطح مورد نظر ما نرسیده و ما امید واثق داریم که رضایتمندی کامل فراهم شود.
  او ادامه داد: یکی از نشانه های این تلاش خودروسازان، سرمایه گذاری امروز است که باعث فراهم شدن امکانات بیشتر برای مردم خواهد شد. پروژه ای که امروز کلنگ زنی شد به امید خدا در سال آینده محصولات نهایی آن را خواهیم دید.
  معظمی همچنین با بیان اینکه برجام فرصت طلایی برای کشور و به خصوص صنعت خودرو بود گفت: در صنعت خودرو تاکنون چهار قرارداد نهایی شده و اعلام می کنم دو قرارداد در شرکت ایران خودرو داریم که در اسفند ماه اولین محصول آن به بازار عرضه خواهد شد. در سه ماهه اول سال آینده نیز سایپا محصول جدید خود را به بازار تحویل خواهد داد.  قرارداد چهارم به ایدرو و رنو اختصاص دارد و قرارداد بعدی که تا پایان  سال نهایی خواهد شد، با فولکس واگن با بخش خصوصی نهایی خواهد شد و در آخر قرارداد هیوندای با یک شرکت خصوصی بسته شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو