کارمانیا

جانشین پلیس آگاهی خبر داد

تسهیل رسیدگی به پرونده های سرقت از مسافران نوروزی

عصر خودرو- جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی از تسهیل رسیدگی پرونده سرقت از مسافران نوروزی در استان های سراسر کشور خبر داد و گفت: مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت پیگیری کنند.

تسهیل رسیدگی به پرونده های سرقت از مسافران نوروزی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «مسعود منفرد» ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین فرا رسیدن بهار طبیعت اظهار داشت: شهروندان قبل از آنکه در تدارک یک مسافرت لذت بخش باشند باید به امنیت اموال، منزل و ایمنی خودروی خود نیز توجه و دقت لازم را داشته باشند.
  وی توضیح داد: از آنجا که هر ساله در ایام تعطیلات نوروز بر میزان سفرها افزوده شده و احتمال اینکه مسافران اموال و اشیاء با ارزش خود را جهت استفاده و یا اطمینان از امن بودن محل نگهداری، آن را به همراه خود دارند، متاسفانه این امر شرایط را برای سوء استفاده سارقان فراهم می کند.
  جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی تصریح کرد: اغلب موارد این سارقان در اطراف محل استراحت و اقامت مسافران کمین کرده تا با سوء استفاده از سهل انگاری آنان اقدام به سرقت اموال آنها کنند.
  سردار منفرد اضافه کرد: از طرفی در مواقعی که از مسافران سرقتی انجام می شود، عدم آشنایی مالباختگان با موقعیت جغرافیایی وقوع جرم و همچنین عدم امکان حضور طولانی مدت جهت پیگیری شکایت و پرونده خود در استان مقصد با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند.
  این مقام بلند پایه آگاهی با اشاره به دستورالعمل تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران به استان های سراسر کشور، اظهار داشت: به جهت اهمیت این موضوع در راستای جلوگیری از سرگردانی مسافران و ایجاد بسترهای لازم، مالباختگان پس از تشکیل پرونده در محل وقوع سرقت می توانند ادامه خدمات انتظامی و قضایی خود را از استان محل سکونت خود پیگیری کنند.
  جانشین پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه پلیس موظف به تشکیل پرونده مسافران مالباخته نوروزی است، تصریح کرد: ارجاع پرونده به محل سکونت مالباخته حداکثر ظرف 24 ساعت توسط ماموران به اداره های مبارزه با سرقت استان ها باعث تسریع و تسهیل این خدمات به مسافران می شود.
  وی با بیان اینکه در پیگیری پرونده نیاز به حضور مالباخته در محل وقوع جرم نیست، خاطر نشان کرد: پلیس آگاهی محل سکونت مالباخته نیز با دریافت گزارش سرقت ارسالی از استان محل وقوع، ضمن در دستور کار قرار دادن موضوع و پیگیری های لازم جهت کشف اموال مسروقه در صورت شناسایی سارق، شاکی را مطلع می کنند.
  این مقام انتظامی ادامه داد: پلیس آگاهی تلاش دارد با این خدمات، مسافران بتوانند بدون دغدغه و با اطمینان سفر خود را ادامه دهند و همچنین مالباخته در کمترین زمان بتواند نتیجه مطلوبی را حاصل کند.
  سردار منفرد در ادامه بر لزوم رعایت شهروندان به توصیه های پلیس تاکید کرد و گفت: هر اندازه که هموطنان به نکات پیشگیرانه دقت و توجه داشته باشند مجرمان را در رسیدن به اهداف و خواسته های شومشان ناکام خواهند گذاشت.
  جانشین پلیس آگاهی ناجا با تاکید بر حضور فعال و خدمات کارکنان پلیس آگاهی در ایام نوروز، گفت: تکریم ارباب رجوع و خوش رفتاری با شهروندان از الزامات این پلیس است اما این مهم در ایام خاص جهت جلب اعتماد و رضایت مندی هموطنان تشدید خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو