مدیران خودروکارمانیا

عبور از چراغ قرمز چقدر جریمه دارد؟

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: عبور از چراغ قرمز، خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و عملی بسیار حادثه آفرین است که متخلفان ۲ میلیون ریال جریمه می شوند.

عبور از چراغ قرمز چقدر جریمه دارد؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، سرهنگ رمضان آفریدون افزود: با این تخلف علاوه بر اعمال جریمه برای خودروهای پلاک شخصی و عمومی به ترتیب پنج و 10 نمره منفی نیز برای راننده در نظر گرفته شده است.

  وی اظهار کرد: تمام رانندگان باید به قوانین و مقررات رانندگی که نفع خود، سرنشینان، عموم مردم و جامعه است پایبند باشند و از تعدی به حقوق دیگران خودداری کنند.

  آفریدون افزود: متاسفانه درصد پایینی از رانندگان نسبت به قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی کم توجه هستند که این تعداد نیز باید بدانند که تخلفات آنان به حتم توسط دوربین ها ثبت شده و مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

  وی تصریح کرد: اگر راننده ای از چراغ قرمز عبور کند و مورد اعمال قانون قرار گیرد برابر با مقررات و قوانین حق ندارد به ماموران معترض شده و یا تعدی کند که در این صورت جرم تلقی شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

  وی در خصوص چراغ زرد راهنمایی و رانندگی نیز گفت: چراغ زرد نیز در حکم چراغ قرمز است و بی توجهی رانندگان به این مورد مهم قابل اغماض نیست.

  آفریدون تصریح کرد: بر اساس آیین‌ نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگان وسایط نقلیه اگر قبل از ورود به تقاطع با چراغ زرد مواجه شدند باید از سرعت خودرو کاسته و در پشت خط ایست، توقف کنند.

  وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از رانندگان به محض مشاهده چراغ زرد، پا بر روی پدال گاز می گذارند تا هرچه سریعتر و قبل از اینکه چراغ قرمز شود از تقاطع عبور کنند درحالیکه این کار، خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و مشمول جریمه خواهد بود.

  آفریدون افزود: هنگامی که چراغ راهنمایی و رانندگی زرد یا قرمز است راننده نباید به تقاطع ورود پیدا کند و در واقع عبور از این چراغ ها (زرد و قرمز) ممنوع است و رانندگان باید به دقت آن را مراعات کنند تا مشمول جریمه نشوند.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: چراغ زرد به منزله فرصت تخلیه برای خودروهای ورود پیدا کرده به تقاطع است و رانندگان خودروهای مقابل که در پشت چراغ قرمز هستند نباید با روشن شدن چراغ زرد حرکت کنند بلکه باید منتظر مانده و پس از سبز شدن چراغ ادامه مسیر دهند.

  آفریدون در خصوص گردش به راست خودروها نیز اظهار کرد: گردش به راست تنها در معابری که دارای چراغ قرمز فلش‌دار و یا تابلو گردش به راست هستند مجاز است که در غیر این صورت رانندگان خاطی اعمال قانون خواهند شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو