نمایشگاه خودرو البرز ۹۶ (۲۵)

کولیوندعنوان کرد: شناسایی متخصصان صنعت خودرو در نمایشگاه البرز

عصر خودرو- نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به اینکه صنعت خودرو و قطعه‌سازی درزمینهٔ تأمین نیروی انسانی با مشکل خاصی روبه‌رو نیست،گفت: اگر مسئولان و دست‌اندرکاران کشور تصمیم به توسعه این صنعت و رفع بیکاری دارند به‌طور یقین برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها می‌تواند به شناسایی متخصصین این صنعت کمک شایانی کند.

کولیوندعنوان کرد: شناسایی متخصصان صنعت خودرو در نمایشگاه البرز
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، محمدجواد کولیوند درباره برگزاری نمایشگاه خودرو کرج با تأکید بر اینکه حضور خودروسازان کشور در نمایشگاه البرز می‌تواند به فضای فروش محصولات داخلی نسبت به خارجی‌ها کمک  کند، تأکید کرد:باید به این نکته توجه داشت استان البرز همواره موردتوجه صنایع خواصی بوده و برگزاری نمایشگاه خودرو در البرز اگر با برنامه‌ریزی دقیق و مانند دوره‌های گذشته با موفقیت برگزار شود به‌طور یقین می‌تواند تأثیر بسزایی در رونق و شکوفایی صنعت خودرو داشته باشد.
  کولیوند بابیان اینکه میزان اشتغال‌زایی در صنعت خودرو بالا است ، اظهار کرد:صنعت خودرو و صنایع وابسته و قطعه‌سازی در حال حاضر شکل و قالب خود را گرفته است و به‌نوعی درزمینهٔ تأمین نیروی انسانی با مشکل خاصی روبه‌رو نیست.
  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر مسئولان و دست‌اندرکاران کشور تصمیم به توسعه این صنعت دارند و می‌خواهند برند جدیدی را در کنار دو برند ایران‌خودرو و سایپا ایجاد کنند به‌طور یقین نیاز به نیروی انسانی در تمامی زمینه‌ها خواهند داشت که این خود می‌تواند بخش قابل‌توجهی از بیکاری را مرتفع کند.و به‌طور یقین برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها در سراسر کشور می‌تواند به شناسایی متخصصین کمک شایانی کند.
  کولیوند به صنعت نوپای قطعه‌سازی و مشکلاتی که این صنعت سال‌هاست با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند اشاره کرد و گفت: تولیدکنندگان قطعات خودرو به دلیل اینکه به مراکز تولید خودرو نزدیک‌تر باشند تا بتوانند قطعات موردنیاز را در کمترین زمان به دست خودروسازان برسانند و همچنین هزینه حمل‌ونقل نیز کاهش یابد در استان البرز متمرکزشده‌اند که می‌توان گفت بالای 60 درصد تولیدکنندگان قطعه در این استان متمرکز هستند .اما  متأسفانه این صنعت نوپا و مهم در صنعت خودرو کشور به دلیل مشکلات نقدینگی در آستانه ورشکستگی است و امیدواریم خودروسازان با پرداخت به‌موقع طلب آن‌ها بتوانند بخشی از مشکلات آن‌ها را هموار کنند.
  وی از دیگر دستاوردهای برگزاری این نمایشگاه را  رونق صنعت قطعه‌سازی عنوان کرد و گفت:با توجه به ظرفیت بالای قطعه‌سازی در کشور به‌طور یقین برگزاری این نمایشگاه می‌تواند به ارتباط قطعه سازان با سرمایه گذران خارجی کمک شایانی کند.
  نماینده مردم کرج در مجلس افزود:  حجم قابل‌توجهی از قطعه سازان در استان البرز قرار دارند و به‌طور یقین این نمایشگاه می‌تواند تأثیر به سزایی در رشد و توسعه این صنعت داشته باشد.
  وی ادامه داد:نمایشگاه خودرو البرز می‌تواند  دلگرمی و امیدواری به آینده برای تولیدکنندگان قطعه و صنعتگران به ارمغان بیاورد.
  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بابیان اینکه  مردم البرز از  نمایشگاه خودرو استقبال خوبی خواهند کرد،اظهار کرد: برگزاری  نمایشگاه  خودرو البرز فرصتی  مناسب و ضروری هم برای مصرف‌کنندگان و هم تولیدکنندگان خودرو  تلقی می‌شود. تا بتوان دستاوردها و توانمندی‌های خودروسازان کشور را در معرض دید بازدیدکنندگان قرارداد.
  نماینده مردم البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروسازان می‌توانند در این نمایشگاه با ارائه محصولات تولیدی خود  توانایی و ظرفیت‌های موجود این صنعت را در معرض دید مردم قرار دهند و این امر هم می‌تواند کمک کند تا مصرف‌کننده با شناخت بهتر محصول موردنظر خود را انتخاب و خریداری کند چراکه وقتی خریدار از نزدیک خودرو را مشاهده کند با شناخت بیشتر و با اطمینان اقدام به انتخاب خواهد کرد.
  رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس افزود: امیدواریم برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌ها بتواند صنعت خودرو کشور را هم در تولید محصولات باکیفیت وهم قطعات به سمت خودکفایی سوق دهد .

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو