مدیران خودروکارمانیا

هانکوک برای آینده حمل و نقل چه در سر دارد+تصاویر

عصر خودرو- شرکت تایرسازی"هانکوک" کره جنوبی قصد اجرای چند طرح فناورانه برگزیده در زمینه حمل و نقل از جمله یک هاوربرد مغناطیسی و یک اتوبوس خودکار را دارد.

هانکوک برای آینده حمل و نقل چه در سر دارد+تصاویر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  ،ایده یک هاوربرد مغناطیسی به عنوان یک وسیله نقلیه ممکن است مربوط به یک داستان علمی-تخیلی به نظر برسد، اما شرکت هانکوک معتقد است که چنین دستگاههایی می‌توانند روزی به واقعیت تبدیل شوند. با این که همه این طرح‌ها در حال حاضر طرح‌های مفهومی هستند، اما نگاهی اجمالی و کلی دارند به این که وسایل نقلیه در آینده به چه شکلی خواهند بود.

در مسابقه ایده های آینده نگرانه و خلاقانه وسایل نقلیه که توسط هانکوک برگزار شد، 34 شرکت داشتند که در پایان پنج اثر از بین آنها انتخاب شد.

رتبه نخست این مسابقه، ایده چرخی به نام "فلکساپ" (Flexup) بود که توانایی حرکت آزادانه حتی روی پله‌ها را هم دارد. این چرخ این امکان را دارد تا آزادانه در هر مسیر دلخواه حرکت کند. چرخیدن و پیچیدن و بالا و پایین رفتن از پله‌ها با این دستگاه مثل استفاده از تکنیک‌های اسکی کردن است و روش پیچیده‌ای ندارد.

جایزه رتبه دوم را وسیله‌ای شبیه به اسکیت‌برد موسوم به "مگ فلوت" (Magfloat) به خود اختصاص داد. این هاوربرد مغناطیسی که شبیه به اسکیت برد طراحی شده است، از یک زمینه مغناطیسی و اصل چرخش استفاده می‌کند و می‌تواند تا 20 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد.

طرح برگزیده سوم یک اتوبوس خودکار موسوم به "اتوباین" (Autobine) است که قابلیت توسعه و ارتقا دارد به این معنی که می‌تواند به صورت خودکار ظرفیت خود را تنظیم کند و چرخ‌های با توجه به تعداد مسافران به طور خودکار متصل و منفصل می‌شوند.

طرح مفهومی "شیفتراک" (Shitrac) چهارمین اثر برگزیده بود. شیفتراک چرخ-وسیله‌ای است که مخصوص استفاده به عنوان خودروهای پلیس طراحی شده است. تایرهای این وسیله نقلیه با تغییر زاویه به سمت خارج امکان تغییر مسیر سریع و پیچیدن راحت را برای کاربر فراهم می‌کند.

پنجمین و آخرین طرح برگزیده نیز وسیله نقلیه‌ای به نام "iPlay" است. این وسیله یک دستگاه با دو چرخ بزرگ و گنجایش یک نفر است. "iPlay" حتی در بالاترین سرعت خود نیز می‌تواند با تغییر زاویه چرخ‌ها و تغییر مسیر بهترین عملکرد را داشته باشد و همچنین قادر است با استفاده از همین سیستم تغییر زاویه چرخ‌ها بدون کم کردن سرعت بپیچد .

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
  آرشیو