کارمانیا

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد

تا ۵ سال آینده ۴۰ درصد مردم خودرو الکتریکی می‌خرند

عصر خودرو- نتایج یک نظرسنجی تازه نشان میدهد که طی پنج سال آینده ۴۰ درصد خریداران خودرو به سمت خودروهای الکتریکی خواهند رفت.

تا ۵ سال آینده ۴۰ درصد مردم خودرو الکتریکی می‌خرند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری« عصرخودرو» ، در حال حاضر سهم خودروهای الکتریکی در بازارهای جهانی حدود یک درصد است. زمان این تحقیق الزاما به نفع این نظرسنجی نبوده است چرا که دولت جدید آمریکا قیمت های نفت را کاهش داده و هنوز تعداد خودروهای الکتریکی ارزان با توان طی مسیر بالا در بازار کم است.

  در این نظرسنجی 31 درصد پاسخگویان در آمریکا اعلام کردند که قصد دارند در پنج سال آینده یک خودروی الکتریکی بخرند. در چین، این تعداد به 58 درصد می‌رسد و با توجه به سیاست‌های سخت گیرانه این کشور برای کاهش آلایندگی کربن و همچنین افزایش عرضه خودروهای الکتریکی در چین، ای رقم حتی ممکن است بالاتر باشد.

  نتایج در تایلند حتی بهتر از چین است و 66 درصد افراد اعلام کردند که قصد دارند در پنج سال آینده یک خودروی الکتریکی بخرند. این در حالیست که تعجب آور است که ژاپن در خلاف این مسیر حرکت می‌کند. تنها 16 درصد پاسخگویان به این نظرسنجی در ژاپن از برنامه خود برای رها خودروهای بنزینی در آینده نزدیک خبر دادند. این کشور تمایل دارد به استفاده از خودروی هیبریدی سنتی به جای خودروهای تمام الکتریکی ادامه دهد و هنوز به خودروهای پیل سوخت هیدروژنی اعتقاد دارد. 

  در آمریکای شمالی نتایج کانادا همانند آمریکا و رقم 31 درصد است و در مکزیک 39 درصد افراد به دنبال خودروهای الکتریکی هستند.

  حتی در کشوری همچون عربستان که یک کشور تولید کننده نفت است، 45 درصد پاسخگویان گفتند که ترجیح میدهند یک خودروی الکتریکی داشته باشند.

  بررسی نتایج تمام کشورها نشان میدهد که از هر 10 نفر چهار تن در سطح جهان احتمالا یا به احتمال زیاد طی پنج سال آینده خودروی الکتریکی خواهند خرید. اگر این آمار درست باشد، تا سال 2022 شاهد یک افزایش قابل توجه در تعداد خودروهای الکتریکی در جهان خواهیم بود.

  نتایج این بررسی همچنین حاکی از اینست که نگرانی از میزان طی مسیر با یک بار شارژ اولین نگرانی خریداران درباره خودروهای الکتریکی است. بنابراین افزایش توان طی مسیر و توسعه زیرساخت های این خودروها به این روند کمک خواهد کرد. پاسخگویان همچنین اعلام کردند که اگر قیمت بنزین افزایش پیدا کند به سمت خودروهای الکتریکی خواهند رفت. در آمریکا فعلا قیمت بنزین پایین است بنابراین در کشورهایی که بنزین قیمت بالایی دارند روند رشد خودروهای الکتریکی سریع تر خواهد بود.

  حدود 43 هزار نفر از 52 کشور مختلف به نظرسنجی موسسه دالیا درباره احتمال خرید یک خودروی الکتریکی در آینده پاسخ دادند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو