کارمانیا

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان خبر داد؛

افزایش ۲۰ درصدی تردد در جاده‌های یزد

عصر خودرو- مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای یزد با بیان این که ساخت ۹ مجتمع رفاهی بین راهی جدید در در دستور کار استان است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تردد در جاده‌های استان یزد ۲۰ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۲۰ درصدی تردد در جاده‌های یزد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، محسن صادقیان در مورد وضعیت اقامتگاه‌های بین‌راهی در استان یزد،‌اظهار کرد: بررسی و تحلیل تصادفات سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته نشان می‌دهد، تردد در جاده‌های استان یزد 20 درصد رشد داشته و درعین‌ حال تلفات جاده برون‌ شهری نیز، افزایش داشته است .

  وی افزود: تحلیل انجام‌ شده بر روی آمار تصادفات یزد در سه‌ ماهه اول سال 1396 نشان می‌دهد که بیش از 50 درصد از تلفات جاده‌ای استان از نوع واژگونی و علت اصلی آن خواب‌آلودگی بوده است .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: بررسی علت خواب‌ آلودگی‌ها و چگونگی به وقوع پیوستن آن‌ها نیاز به انجام مطالعات دقیق و یک اقدام پژوهشی جامع دارد ولی آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که این رخداد هرلحظه ممکن است توسط راننده‌ای رخ دهد .

  این مقام مسئول تصریح کرد: با داشتن جاده‌ای استاندارد نیز احتمال وقوع حادثه وجود دارد و آنچه در جاده باید انجام شود این است که جاده باید بخشنده باشد تا اولین اشتباه راننده آخرین اشتباه او نباشد .

  صادقیان عنوان کرد: در راستای افزایش ایمنی جاده‌های استان یزد اصلاح شیب شیروانی‌ها، احداث توقفگاه‌ها و احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی باید در دستور کار قرار گیرد که اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان، این موضوع را در اولویت کاری خود قرار داده و از سال گذشته با تشکیل کارگروه‌های اختصاصی موفق شده است که به جذب سرمایه‌گذار در این زمینه اقدام کند .

  وی با اشاره به این که احداث مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی راه‌ حل کاهش تصادفات ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است، ادامه داد: در حال حاضر تعداد چهار مجتمع خدمات رفاهی در استان در حال بهره‌برداری است و با پیگیری های انجام‌شده، تعداد 9 مجتمع دیگر در دست‌ ساخت و برای شش مجتمع نیز موافقت اصولی صادر شده است و در کارگروه‌های مربوطه 10 پیشنهاد و تقاضای مجتمع جدید نیز، در دست بررسی است .

  مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای یزد در پایان تصریح کرد: امید است در سال جاری بتوانیم چهار مجتمع در دست‌ ساخت را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم تا بتوانند خدمات رفاهی بین‌ راهی شامل پمپ‌بنزین، رستوران، پارکینگ، فروشگاه و سرویس‌های بهداشتی را به استفاده‌کنندگان از جاده‌ها ارائه دهند .

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو