SKG

حراج اولین خودروی تولید شده توسط آلفا رومئو (+عکس)

عصر خودرو- اما چه چیزی خودروی آلفا رومئو G۱ را اینچنین خاص کرده است؟ جدا از بحث ظاهر، تولید تنها ۵۲ دستگاه از این خودرو موضوع را جالب می‌کند. دیگر نکته‌ی مهم این است که خودروی مورد بحث، تنها نمونه از خودروی G۱ است که هنوز به شکل کاملا سالم باقی مانده و ۵۱ دستگاه دیگر این خودرو همگی به نحوی از بین رفته‌اند.

حراج اولین خودروی تولید شده توسط آلفا رومئو (+عکس)
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از خبرآنلاین، تنها نمونه‌ی موجود از اولین خودروی شرکت آلفا رومیو با نام G1 محصوال سال 1921، دی ماه در شهر فینیکس آمریکا به حراج گذاشته خواهد شد.

  اول بودن، خواسته‌ای که تمامی انسان‌ها در اعماق وجود خود برای رسیدن به آن تمایل دارند. انسان‌ها همواره دوست دارند یا اولین باشند یا مالک اولین‌ها و یا هر دو. اولین بودن معنای بسیار مهمی برای تمام انسان‌ها دارد؛ اما در دنیای خودرو اولین بودن هنر و رویدادی متفاوت است؛ مخصوصا اگر با خودرویی ایتالیایی محصول سال 1921 روبرو باشیم. به همین دلیل است که خودروی آلفا رومئو G1 محصوال 1921، امروز مورد بررسی مقاله پیش روی شما است؛ چراکه این خودرو اولین محصول شرکت معتبر ایتالیایی آلفا رومئو به شمار می‌رود.

  اما چه چیزی خودروی آلفا رومئو G1 را اینچنین خاص کرده است؟ جدا از بحث ظاهر، تولید تنها 52 دستگاه از این خودرو موضوع را جالب می‌کند. دیگر نکته‌ی مهم این است که خودروی مورد بحث، تنها نمونه از خودروی G1 است که هنوز به شکل کاملا سالم باقی مانده و 51 دستگاه دیگر این خودرو همگی به نحوی از بین رفته‌اند.

  این خودرو به عنوان اولین محصول شرکت آلفا رومئو دارای پیشرانه‌ی 6 سیلندر خطی با ظرفیت 6.3 لیتر و حداکثر قدرت خروجی 70 اسب بخار است که در بهترین شرایط ممکن، در یک ساعت قادر به طی مسافت 130 کیلومتر است. شاید از عدد 70 اسب بخار خیلی تعجب نکنید اما زمانی که بدانید این خودرو در عصری تولید و عرضه شد که خودروهای مشهور و پرفروشی مثل فورد مدل T، دارای قدرت خروجی تنها 20 اسب بخار بوده‌اند، متوجه خواهید شد که آلفا رومئو G1 در زمان خود، تحولی بزرگ در صنعت خودرو به شمار آمده و جزو قدرتمندترین خودروهای آن زمان بوده است.

  بنا به اعلام حراجی ساتبی کانادا، این خودروی خاص آلفا رومئو دارای شماره شاسی 6018 است که بنا به اعتقاد کارشناسان جزو اولین خودروهای تولیدی این سری بوده است. این خودرو پس از تولید در سال 1921 به استرالیا منتقل شد تا به خریدار آن تحویل داده شود. در اواخر دهه 40 میلادی، مجددا این خودرو پیدا و به انباری جهت نگه‌داری منتقل شد. تا اینکه راس فلول اسمیت یکی از طرفداران پروپاقرص محصولات شرکت آلفا رومئو، از وجود این خودرو با خبر شد و آن را در سال 1965 خریداری کرد. وی این خودروی خاص و زیبا را در دهه 70 میلادی مجددا بازسازی کرد و در آخرین مرحله‌ در سال 2000 بازسازی اساسی شد تا امروز که این خودرو آماده‌ی عرضه و فروش در حراجی شده است.

  این خودروی زیبا و خاص آلفا رومئو تا به امروز جوایز متعددی را دریافت و در قالب یک تور جهانی به بسیاری از کشورها سفر کرده است. نه تنها این خودرو، اولین محصول شرکت آلفا رومئو محسوب می‌شود؛ بلکه تنها نمونه از نسل G1 است که هنوز به صورت کامل، موجود و رانندگی با آن امکان‌پذیر است.

  این خودرو در ابتدای سال 2018 در حراجی شرکت ساتبی در شهر فینیکس ایالت آریزونای آمریکا به حراج گذاشته خواهد شد و مالکت جدید خود را خواهد شناخت. اگر شما هم تمایل به تصاحب این خودروی خاص و متفاوت دارید، پیش از شرکت در این حراجی مطمئن شوید که حساب بانکی شما در سوئیس رقم بالایی را نشان دهد چراکه پیش‌بینی می‌شود حداقل قیمت پیشنهادی برای این خودروی تاریخی بیش از 1.5 میلیون دلار باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط