کارمانیا

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی خبر داد

احتمال آبگرفتگی معابر در مناطق زلزله‌زده

عصر خودرو- مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی از نوار غربی وارد کشور شده است، گفت: بارشهای باران تا پایان هفته در نیمه غربی کشور برقرار خواهد بود؛ احتمال آبگرفتگی معابر در مناطق زلزله‌زده وجود دارد.

احتمال آبگرفتگی معابر در مناطق زلزله‌زده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ، احد وظیفه  درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی جدیدی امروز دوشنبه از نوار غربی وارد کشورمان شده و رفته‌رفته تمام نیمه غربی کشور و ارتفاعات البرز را به‌طور کامل تحت تأثیر قرار می‌دهد.

  وی ادامه داد: به‌غیر از نیمه غربی و نواحی البرز سایر نقاط کشور جو آرامی خواهند داشت و استانهای ساحلی دریای خزر نیز در دو روز آینده با وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما مواجه می‌شوند که این روند در 48 ساعت آتی برای نوار شمالی ادامه می‌یابد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: این سامانه بارشی از امروز تا اواخر هفته بخشهایی از غرب، شمال غرب، جنوب غرب و ارتفاعات البرز را در بر می‌گیرد؛ شدت بارشها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خواهد بود.

  وظیفه توضیح داد: طی روز سه‌شنبه شدت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور پدید می‌آید و به همین دلیل احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق نوار غربی کشور به‌ویژه مناطق زلزله‌زده وجود دارد.

  به‌گفته وی، از عصر روز سه‌شنبه بارشها به استانهای واقع در دامنه شرقی زاگرس نیز می‌رسد؛ بارش برف در ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز در این روز رخ خواهد داد.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور افزود: بارشها طی روز چهارشنبه در جنوب غرب، زاگرس مرکزی و جنوبی شدت می‌گیرد و این وضعیت تا آخر هفته برای غالب نقاط نیمه غربی کشور و البرز پیش‌بینی می‌شود.

  وظیفه درباره وضعیت جوی مناطق زلزله‌زده نیز اظهار کرد: سامانه بارشی که وارد کشورمان شده در ساعتهای آتی بخشهایی از استان کرمانشاه و نقاط زلزله‌زده را با افزایش ابر و بارش باران مواجه می‌کند.

  وی توضیح داد: شدت بارشها در روز سه‌شنبه برای استانهای نوار غربی و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود و احتمال آبگرفتگی معابر نیز در مناطق زلزله‌زده دور از ذهن نیست.

  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور،‌ بجنورد با چهار درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 30 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به 16 درجه بالای صفر رسید که طی روزهای آتی بارش پراکنده در پایتخت نیز رخ می‌دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
  آرشیو