کارمانیا

میرزایی‌نکو:

درآمد زیادی از طرح جدید ترافیک حاصل نمی‌شود

عصر خودرو- یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طرح جدید ترافیک، شامل همه افراد می‌شود. این طرح نسبت به طرح گذشته، کارآمدتر است. در این طرح افراد می‌توانند با قیمت‌های نازل‌تر در این محدوده رفت و آمد داشته باشند.

درآمد زیادی از طرح جدید ترافیک حاصل نمی‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، قاسم میرزایی نکو  در خصوص طرح جدید ترافیک، بیان کرد: در طرح قدیمی حدود 100 هزار نفر اجازه ورود به منطقه طرح ترافیک را داشتند و بعضی افراد هم مجوز ویژه و یا کارت شناور دریافت می‌کردند. اما در طرح جدید شرایطی ایجاد شده که هرکسی در محدوده ترافیک کاری دارد، می‌تواند وارد منطقه شود. در این طرح هر فردی کارت اعتباری دریافت می‌کند و برای ورود به طرح ترافیک باید کارت خود را شارژ کند. به جز ساعت‌های پیک که ورود همه افراد ممنوع است و تنها خدماتی‌های درجه یک طبق درجه‌بندی که صورت گرفته اجازه ورود دارند؛ مردم می‌توانند با قیمت های نازل تر در طرح ترافیک تردد داشته باشند.

  وی در ادامه گفت: این طرح همه مردم را در برمی‌گیرد و هم چنین رانت‌هایی هم که در طرح قبلی در حین ارائه کار موجود بود را از بین می‌برد. در طرح قبلی ممکن بود بعضی افراد سوء استفاده‌هایی انجام دهند که در این طرح ممکن نیست. در زمان‌هایی هم که پیک آلودگی است و مشکلات ترددی داریم، بر اساس تصمیم شورای عالی ترافیک یا شورای مرتبط با مسائل زیست محیطی، این طرح تعطیل می‌شود. در این طرح نیز تمام دوربین های سطح شهر فعال است.

  میرزایی درخصوص صرف درآمد حاصل از این طرح، بیان کرد: درآمد زیادی از این طرح حاصل نمی‌شود. جمع کل درآمدی که از فروش طرح به حدود 100هزار خودرو به دست می‌آمد، مبلغی حدود 300 میلیارد حاصل می‌شد در حالی که با این طرح این میزان هم قابل تحقق نیست و شاید حدود 5 درصد در این حدود بالانس داشته باشد. این رقمی نیست که بشود با آن کاری را انجام داد، اما قرار بر این شده این رقم نیز مانند درآمد حاصل از طرح گذشته در کاهش آلودگی هوا و هم چنین رفع موانع ترافیکی به کار گرفته شود.

  وی افزود: به منظور کاهش آلودگی هوا در این طرح در خصوص خودروهای برقی اقداماتی انجام شده و به جای پرداخت عوارض 50درصدی، 10 درصد پرداخت می‌کنند. این کار موجب تبلیغ این خودروها و تشویق مردم می شود.

  میرزایی در خصوص آمادگی زیرساخت های شهری برای جابه جایی شایسته شهروندان، بیان کرد: از نظر من سیستم حمل و نقل روی زمین ما سطح بدی ندارد. افراد در هرکجای شهر می توانند از تاکسی یا موارد دیگر استفاده کنند منتهی هزینه های بالای این وسایل در بعضی از مواقع مانع استفاده از آن ها می شود. اما سیستم حمل و نقل زیرزمینی ما باید بر روی شاخه‌های اصلی‌اش کار شود. ای کاش هزینه های متفرقه زیادی که انجام شد، صرف مترو می شد می توانست امروز وضعیت بهتری را داشته باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو