مدیران خودروکارمانیا

سردار رحیمی خبر داد

رانندگان قانون مدار به جام جهانی می‌روند

عصر خودرو- فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: تعدادی از رانندگان قانون‌مدار را به عنوان تشویق به مسابقات جام جهانی روسیه می فرستیم.

رانندگان قانون مدار به جام جهانی می‌روند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نشست خبری که امروز( دوشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: این روزها شاهد ترافیک سنگین در تهران هستیم و تقریبا 30 درصد ترافیک در ساعات بعد از ظهر افزایش پیدا کرده است و تلاش ما برای کاهش ترافیک در شهر تهران از ساعت 10 شب هم گذشته است.
  وی افزود: تمامی واحدهای صنفی و تجاری تا یک بامداد اجازه فعالیت دارند و به طلافروشی‌ها هم اجازه داده شده است که یک ساعت بیشتر باز باشند و این مصوبه از روز گذشته بنا به درخواست اصناف اجرایی شده است.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: 3هزار نیرو هم طی 6ماه گذشته به مجموعه پلیس راهور اضافه شده است.

  سردار رحیمی گفت: تمام همکاران ما تلاش دارند که ترافیک را کاهش دهند و علاوه بر تعداد خودروها که عامل تشدید ترافیک در تهران است، خرابی خودروها به ویژه خودروهای سنگین مهم ترین عامل ترافیک در شهر تهران است. دومین عامل تصادفات، برف و باران و برگزاری مراسم‌ها به ویژه مراسم‌های ملی و نشست آسفالت خیابان‌ها از جمله عوامل دیگر ایجاد ترافیک در تهران هستند.

  وی گفت: ماموران راهنمایی و رانندگی از ساعت 2 بعد از ظهر با آمادگی 70 درصدی در معابر حضور دارند و ماموران آگاهی تهران بزرگ هم با لباس شخصی در واحدهای تجاری مراقب هستند تا سرقتی انجام نشود.

  سردار رحیمی گفت: برای پنجشنبه و جمعه آخر سال هم آمادگی داریم و برای چهارشنبه آخر سال به تمام واحدهای صنفی که اقدام به فروش مواد محترقه می‌کنند اعلام می‌کنیم که با آن‌ها به صورت قاطع برخورد خواهیم کرد و این واحدها را پلمپ می‌کنیم و پلیس از ساعت 3 بعد از ظهر چهارشنبه آخر سال در تمام معابر حضور پیدا می‌کند.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: طی چند روز گذشته 9 انبار مواد محترقه کشف و پلمپ شد.

  وی افزود: طی 6 ماه گذشته 5 فرد مامور نما که خود را به جای ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی معرفی می‌کردند دستگیر شدند.

  سردار رحیمی گفت: تعدادی از رانندگان قانون‌مدار را به عنوان تشویق به مسابقات جام جهانی روسیه می فرستیم.

  وی افزود: دستفروشان می‌توانند به کار خود ادامه دهند به شرط اینکه در مکان‌هایی فعالیت کنند که پلیس و شهرداری معرفی کرده اند، در غیر این صورت اگر برای مردم مزاحمتی ایجاد کنند و وارد معابر شوند با آن‌ها برخورد می شود.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته با شهرداری، اتوبوسرانی و مترو تا ساعت یک بامداد به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

  سردار رحیمی تصریح کرد: افرادی که در روز چهارشنبه آخر سال با خودروهای خود اقدام به انجام حرکات خارج از عرف کنند، خودروهای آن‌ها تا پایان تعطیلات نوروز به پارکینگ منتقل و خود فرد هم به مراجع قضای معرفی می شود.

  وی در رابطه با اولولیت های پلیس راهنمایی و رانندگی در سال آینده گفت: کاهش ترافیک، تلفات رانندگی و انضباط بخشی 3 اولویت ما در سال آینده است و یکی از مشکلات ما در شهر تهران عدم انضباط است.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: طی آخرین جلسه ای که دیروز با معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری داشتیم، تمام دوربین‌ها در مبادی ورودی و خروجی طرح ترافیک نصب شده اند و اینکه چه امتیازهای قرار است به خبرنگاران و راننده های آژانس داده شود با شهرداری است.

  وی افزود: تا پایان سال طرح ترافیک و طرح زوج و فرد به مانند روزهای گذشته اجرا می شود.

  سردار رحیمی گفت: طرح زوج و فرد فعلا در دستور کار پلیس نیست و طرح ترافیک جدید در دست بررسی است و امیدواریم طرح ترافیک جدید از سال آینده اجرایی شود.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص امنیت منازل مسکونی در نوروز گفت: در سطح شهر در ایام نوروز 300 چادر انتظامی برپا می شود و علاوه بر مراکز پلیس اگاهی در معابر ورودی شهر تهران 300 پایگاه نوروزی ایجاد می‌شود و ماموران پلیس به صورت پیاده در تمام معابر اقدام به گشت‌زنی می‌کنند و لازم است مردم هم نسبت به تامین امنیت منازل خود اقدام کنند.

  وی افزود: هر گونه اسباب کشی شهروندان در طول تعطیلات نوروز ممنوع است، مگر اینکه از اداره آگاهی محله خود مجوز دریافت کنند، در غیر این صورت با افراد برخورد می شود.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: یکی از معضلات شهر تهران پارک خودروها است، به ویژه در روزهای آخر سال که مردم به مراکز خرید مراجعه می‌کنند و به ماموران راهنمایی و رانندگی توصیه شده تا جایی که امکان دارد با مردم همکاری کنند، اما بحث احداث پارکینگ برای همه ساختمان ها الزامی است.

  سردار رحیمی تصریح کرد: بحث جمع آوری سرویس ادارات خیلی اشتباه بود و با برداشتن هر خودرو 30 خودروی شخصی وارد معابر شده است که لازم است هرچه سریع تر سرویس ادارات احیا شود.

  وی افزود: در ایام نوروز سرقت منازل و خودروها بیشترین تخلفات در شهر تهران است و باید مردم نسبت به تامین امنیت منازل خود بهتر عمل کنند.

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: طرح ویژه ترافیکی در روزهای پایانی سال در حال اجرا است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو