اطلس خودروکار کلیک

رئیس هیات مدیره انجمن قطعه سازان بیان کرد:

صادرات قطعه به رنو فرانسه

قیمت خودرو باید چهار برابر شود

عصر خودرو- مرتضوی گفت: از سال ۹۳ تا به امروز تولید خودرو در کشور ۷۰ درصد رشد داشته اما آیا خط اعتباری ما نیز به همان میزان بالا رفته است؟ درد ما با خودروسازها مشترک است.

صادرات قطعه به رنو فرانسه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایلنا، سید مرتضی مرتضوی، رئیس هیات مدیره انجمن خودروسازان در نشست خبری با اشاره به ارتباطات بین المللی قطعه سازان گفت: امروز اکثر قریب به اتفاق شرکت‌های قطعه سازی توانستند خودشان را هماهنگ کنند و امروز ارتباط خوبی با کمپانی‌های بزرگ همچون بوش و زیمنس دارند. اما موضوع اصلی سرمایه‌گذاری و خرید تکنولوژی است که برای آن نیازمند حمایت دولت و بانک‌ها هستیم.

  وی ادامه داد:‌ از سال 93 تا به امروز تولید خودرو در کشور 70 درصد رشد داشته اما آیا خط اعتباری ما نیز به همان میزان بالا رفته است؟ درد ما با خودروسازها مشترک است.

  وی ادامه داد: علت افزایش قیمت خودرو و قطعه بالا رفتن قیمت مواد اولیه است. از سال 90 تا امروز قیمت ارز حداقل چهار برابر شده و تمام مواد اولیه ما با قیمت پایه دلار است. اما هیچ خودرویی افزایش چهار برابری نداشته است. اینها همه مشکلاتی است که قطعه سازان و خودروسازها دارند.

  مرتضوی گفت: امروز قطعه‌سازان داخلی ما به رنو فرانسه صادرات دارند و نشان دادند که بهترین شکل اقتصاد مقاومتی را آنها ارائه می‌کنند. در زمان تحریم‌ها که تمام ارتباط ما با دنیا قطع شده بود توانستیم خودرویی مانند وانا و دنا را تولید کنیم. به طوری که وقتی مدیران پژو پس از برجام به ایران آمدند در بازدید از ایران خودرو کاملا متعجب شدند.

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط