رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

بهره‌برداری از نخستین سامانه ایکس.ری غیرمانع خودروهای سنگین کشور در شهرستان نایین

عصر خودرو- نخستین سامانه بازرسی( X-Ray ) ایکس.ری غیرمانع خودروهای سنگین کشور در ایستگاه ایست و بازرسی شهید شرافت شهرستان نایین به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از نخستین سامانه ایکس.ری غیرمانع خودروهای سنگین کشور در شهرستان نایین
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مدیرکل نظارت بر حمل و نقل و کالاهای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دستگاه  ایکس.ری غیرمانع خودروهای سنگین کشور کاملا ایرانی به همت جوانان، مهندسان و شرکت‌های داخلی و در راستای تحقق شعار سال ساخته شده است و به دنبال برنامه‌های ستاد مبارزه با کالا و ارز  در راستای مبارزه هوشمندانه با جرایم سازمان‌یافته ، امروز درگلوگاه شهید شرافت شهرستان نایین به کار گرفته شد.

  محمد مرادی افزود: امیدواریم با توسعه، به روزرسانی و رفع مشکلات آن در سال جاری، گام‌های بسیار بلندی برای مبارزه هدفمند با جرایم سازمان‌یافته برداریم.

  وی گفت: دستگاه X-Ray خودروی سواری به صورت آزمایشی چندین ماه پیش نخستین بار در همین ایستگاه به بهره‌برداری رسید که با برطرف کردن مشکلات آن دستگاه امروز این دستگاه به صورت آزمایشی در نایین با توجه به استانداردهای گذرانده  به بهره‌برداری رسید.

  مرادی اذعان داشت: اعتماد به جوانان و دانش بومی برای ساخت این دستگاه باعث شد تا هم در بحث ساخت از تولید داخل و دانش بومی حمایت کرده و هم باعث رشد و توسعه صنعت در این بخش شویم.

  بنا بر اعلام مدیرکل نظارت بر حمل و نقل و کالاهای هدف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،دستگاه مشابه خارجی این تولید داخل در کشور عراق با قیمتی بالغ بر 500 میلیون دلار ساخته شده که هزینه دستگاه تولیدشده داخلی علاوه بر استفاده از دانش بومی و مزایای بسیاری که دارد، معادل 10 درصد ارزش مشابه نمونه خارجی است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط