جانشین معاون اجتماعی پلیس راهور فاتب مطرح کرد

کاهش ۴۷ درصدی تخلف عدم استفاده از کمربند ایمنی در ۵ سال اخیر

عصر خودرو- جانشین معاون اجتماعی پلیس راهور فاتب، گفت: مبلغ جریمه و اعمال قانون درخصوص عدم استفاده از کمربند ایمنی چند سال است تغییر نکرده اما در این مدت میزان جریمه در این خصوص، ۴۷ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۴۷ درصدی تخلف عدم استفاده از کمربند ایمنی در ۵ سال اخیر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، سرهنگ علی‌اصغر شریفی جانشین معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ  با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: آمار پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص برخورد با تخلفات رانندگی حاکی از آن است که خوشبختانه جمع کثیری از رانندگان و سرنشینان خودروها از اهمیت و ضرورت بستن کمربند ایمنی مطلع هستند.

  جانشین معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک  پلیس راهور پایتخت، تصریح کرد: مقایسه آماری اعمال قانون نبستن کمربند ایمنی از سال 1391 تا 1396 در تهران روند کاهشی به‌میزان 47 درصد را نشان می‌دهد.

  وی گفت: نکته قابل تأمل این است که مبلغ جریمه نبستن کمربند ایمنی از سال 1390 تا کنون تغییر نکرده اما تلاش پلیس در خصوص فرهنگ‌سازی و افزایش سطح آگاهی مردم از روش‌های مختلف اثرگذار بوده است.

  این مقام ارشد راهور ناجا خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از شیوه‌هایی همچون آموزش‌های حضوری در مدارس (طرح همیاران پلیس و پلیس مدرسه)، سازمان‌های دولتی و غیردولتی، ستادهای ترخیص، مراکز نظامی و انتظامی، تبلیغات محیطی، ساخت انیمیشن و برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، بهره‌گیری از ظرفیت  فضای مجازی آمار تصادفات و تخلفات به حداقل برساند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط