مدیران خودروکارمانیا

پرداخت تسهیلات خرید خودرو سنگین در استان مرکزی آغاز شد

عصر خودرو- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: پرداخت کمک هزینه خرید خودرو سنگین با هدف بهسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای در این استان آغاز شد.

پرداخت تسهیلات خرید خودرو سنگین در استان مرکزی آغاز شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، علی زندی فر افزود: در این طرح 80 درصد قیمت ناوگان فرسوده کامیون و کشنده با سن بالاتر از 35 سال به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
  وی ادامه داد: خودروهای 10 تا 18 تن در قالب این طرح تا 2 میلیارد و 600 میلیون ریال، خودروهای 19 تا 26 تن سه میلیارد و 100 میلیون ریال و برای خودروهای 26 تن به بالا تا چهار میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود 9 درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطر نشان کرد: اقدامات نوسازی در این طرح از جمله اسقاط خودروی فرسوده، تولید خودرو، تامین منابع مالی برای اعطای تسهیلات به متقاضیان و تحویل خودرو توسط سرمایه گذار (شرکت تولید کننده خودرو) انجام می شود.
  زندی فر افزود: نمامی خودروهای سنگین فرسوده دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وخودروهایی که بر اساس اطلاعات بارنامه های صادره در بانک های اطلاعاتی سازمان، کالا جابه جا کرده اند و یا حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل و نقل عمومی کالا فعالیت داشته اند مشمول این طرح هستند.
  وی ادامه داد: در این طرح برای حمایت از متقاضیان به میزان 85 درصد صرفه‌جویی سوخت سه ماه حدفاصل اسقاط ناوگان فرسوده و ابطال کارت سوخت تا جایگزینی ناوگان نو به عنوان پیش پرداخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.
  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: پرداخت مبلغ صرفه‌جویی بر اساس قیمت خودرو است که در مدت حداکثر هفت سال براساس پیمایش از سوی شرکت ملی نفت ایران پرداخت می شود.
  6 هزار و 400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای این استان تردد می کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط