بنزین«۲۱۸۹»

افزایش کم‌سابقه تولید بنزین کشور به روزانه ۹۵.۵ میلیون لیتر طی روزهای آینده

عصر خودرو- مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی فرآورده‌های نفتی از افزایش تولید بنزین کشور به رقم کم سابقه ۹۵.۵ میلین لیتر طی روزهای آینده خبر داد.

افزایش کم‌سابقه تولید بنزین کشور به روزانه ۹۵.۵ میلیون لیتر طی روزهای آینده
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم، علیرضا آرمان مقدم گفت: با توجه به نیاز فعلی مصرف و افزایش تولید بنزین به میزان 95.5 ملیلون لیتر در روزهای آینده، جای هیچ گونه نگرانی در تامین بنزین مورد نیاز کشور وجود ندارد.
  مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی افزود: به دلیل همزمانی افزایش مصرف با تعمیرات اساسی در برخی مجتمع های پتروشیمی تولید کننده ماده افزودنی (MTBE)، بخشی از ظرفیت تولید بنزین کشور به کار گرفته نشده است.

  وی با بیان اینکه به زودی و با تامین (MTBE) مورد نیاز، تولید بنزین به 95.5 ملیون لیتر در روز خواهد رسید، افزود: این در حالی است که میانگین تولید روزانه بنزین از ابتدای این ماه (مرداد) به 93.08 میلیون لیتر رسیده که در مقایسه با تولید ماه قبل که 87.26 میلیون لیتر بوده، رشد 6.7 درصدی داشته است.

  آرمان مقدم درباره مقایسه آمار تولید بنزین در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: میانگین تولید بنزین در تیرماه امسال برابر با 87.3 میلیون لیتر بوده که نسبت به تولید 67.6 میلیون لیتری پارسال، بیانگر رشد 29.1 درصدی تولید بنزین کشور است.

  به گفته وی این افزایش تولید مرهون تلاش مجموع کارکنان عرصه پالایش نفت کشور است که در جهت استفاده از حداکثر توان تولید در جهت تامین پایدار و مستمر بنزین مورد نیاز مردم انجام شده است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط