اوتو ۳۶۰

تا ۲۰۳۰

اتحادیه اروپا آلایندگی خودروها را ۳۵ درصد کاهش می‌دهد

عصر خودرو- کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ابراز نگرانی نسبت به نتایج گزارش سازمان ملل نسبت به روند گرم شدن کره زمین توافق کردند تا سال ۲۰۳۰ آلایندگی‌ خودروهای خود را ۳۵ درصد کاهش دهند.

اتحادیه اروپا آلایندگی خودروها را ۳۵ درصد کاهش می‌دهد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا ساعات پایانی روز گذشته توافق کردند تا سال 2030 آلایندگی خودروهای خود را 35 درصد کاهش دهند.

  اخیراً سازمان ملل طی گزارشی نسبت به روند گرم شدن کره زمین و تأثیر آلایندگی خودروها در این زمینه هشدار داده بود، اآلمان معتقد است هدف‌گذاری‌های چالش‌برانگیز می‌تواند به صنایع خودروسازی و فرصت‌های شغلی در این زمینه آسیب بزند.

  اختلاف بین اروپایی‌ها در این زمینه به قدری بود که مذاکرات درباره اجبار خودروسازان برای کاهش آلایندگی خودروهای تولیدی به 13 ساعت بین وزرای محیط زیست کشورهای عضو در لوکزامبورگ به طول انجامید و عملاً این توافق در نیمه‌های شب به دست آمد.

  تصمیم نهایی درباره اجرایی شدن این توافق باید در دو مرجع پارلمان اروپا و کمیسیون اروپایی که این دو مرجع نیز نظرات متفاوتی در این زمینه دارند اتخاذ خواهد شد.

  پارلمان اروپایی به دنبال هدف‌گذاری‌ کاهش حداکثری آلاینده‌هاست اما کمیسیون اروپایی مواضع ملایم‌تری در این زمینه دارد.

  اخیراً این وزرای اروپایی در بیانیه‌ای مشترک نسبت به نتایج گزارش سازمان ملل که خواستار اقدام عاجل برای جلوگیری از گرم‌تر شدن کره زمین بود، عمیقاً ابراز نگرانی کردند.

  کشورهایی نظیر ایرلند و هلند معتقدند این میزان کاهش در آلایندگی خودروها اتفاق نخواهد افتاد. کشورهایی نظیر آلمان نیز با توجه به اینکه یکی از قطب‌های تولید خودرو در اروپا محسوب می‌شود، از پیشنهاد کاهش 30 درصدی آلایندگی خودروهای جدید تا سال 2030 در مقایسه با سال 2021 حمایت کرده است.

  آلمانی‌ها معتقدند این مسئله می‌تواند رقابت‌پذیری خودروسازن اروپایی را تحت تأثیر قرار دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط