رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

دارا خسروشاهی به سرنوشت نامعلوم جمال خاشقچی واکنش نشان داد

انصراف مدیرعامل اوبر از حضور در پروژه شهر هوشمند عربستان

عصر خودرو- پرونده روزنامه نگار عربستانی مفقود شده در ترکیه هر روز ابعاد جدیدتری به خود می گیرد و اکنون فرضیه کشتن او توسط مقامات کنسولگری عربستان در استانبول پررنگ تر شده است. اما در این میان واکنش یکی از چهره های سرشناس سیلیکون ولی نیز در نوع خود جالب است.

انصراف مدیرعامل اوبر از حضور در پروژه شهر هوشمند عربستان
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از انتخاب ، پرونده روزنامه نگار عربستانی مفقود شده در ترکیه هر روز ابعاد جدیدتری به خود می گیرد و اکنون فرضیه کشتن او توسط مقامات کنسولگری عربستان در استانبول پررنگ تر شده است. اما در این میان واکنش یکی از چهره های سرشناس سیلیکون ولی نیز در نوع خود جالب است.

   طی روزهای گذشته مقامات عربستان سعودی زیر بار فشار صحبت های مختلف و واکنش های بین المللی در حصوص ناپدید شدن جمال خاشچقی قرار داشتند. اما به نظر می رسد بالاترین حجم فشارها و پیکان انتقادات به سمت ولیعهد این کشور؛ بن سلمان است.

  بن سلمان که با تندروی ها و اقدامات جنجالی خود مدت هاست مورد توجه رسانه ها قرار دارد، از مدتی پیش در تلاش است تا شهری هوشمند موسوم به نئوم را راه انداز کند. شهری که تا کنون 500 میلیارد دلار هزینه در برداشته است. بر همین اساس طی سال گذشته، بن سلمان به کالیفرنیا سفر کرد و با تعداد زیادی از مدیران ارشد سیلیکون ولی برای عقد قراردادهای مهم صحبت و توافق کرد.

  اکنون در اوج ماجرای مفقودی جمال خاشقچی، بن سلمان بازهم پروژه نئوم را برجسته کرده و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در تلاش است تا ماجرای شهر هوشمند را جایگزین رسوایی روزنامه نگار معروف کند.

  روز گذشته فهرستی بلندبالا از اعضای هیئت مدیره و سخنرانان مراسم افتتاح پروژه این شهر هوشمند منتشر شد. اما امروز دارا خسروشاهی مدیرعامل شرکت اوبر که از مدعوین و سخنرانان اصلی این مراسم بود در یک توییت اعلام کرد تمایلی به حضور در این مراسم ندارد و تا زمان مشخص شدن سرنوشت جمال خاشقچی، ماجرای این مفقودی را با جدیت دنبال می کند.

  این موضوع نشان می دهد تلاش عربستان برای کمرنگ کردن دست داشتن در این ماجرا بازدهی بسیار پایینی داشته و توجه جامعه جهانی به عملکردهای دولت بن سلملن بسیار بالاست.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط