برنج

یک کارشناس صنعت خودرو پیشنهاد کرد:

ضرورت راه اندازی لیزینگ با نظارت و سرمایه خودروسازان

عصر خودرو- یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به سرمایه های سرگردان در بازار پیشنهاد کرد که همزمان با افزایش قیمت خودرو نسبت به راه اندازی لیزینگ های خصوصی با مشارکت خودروسازان اقدام کرد.

ضرورت راه اندازی لیزینگ با نظارت و سرمایه خودروسازان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷:۰۰

  سعید مدنی در گفت و گو با پایگاه خبری «عصر خودرو»  با اشاره به وضعیت فعلی قیمت ها و همچنین رکود موجود در بازار افزود: باید شرایط فروش را به گونه ای تعیین کرد که مصرف کننده راضی باشد . بر این اساس می توان قیمت خودرو را با حاشیه سود معقول، واقعی کرد اما در عین حال با فروش اقساطی، لیزینگ و اقساط بلند مدت افزایش قیمت ها را مقبول تر کرد.
  وی توسعه شرکت های لیزینگی را توسعه خودروسازان و منتفع شدن بانک ها و در نهایت رضایت مشتریان دانست و افزود: شرایط نباید به گونه ای باشد که از گوشت خودروساز کنده و به مصرف کننده بدهیم چرا که این روند منجر به ایجاد بازار سیاه می شود و دود آن در نهایت به چشم مصرف کننده خواهد رفت. بنابراین در شرایطی که قیمت خودرو از نوسانات ارزی متاثر می شود و چاره ای جز افزایش قیمت نیست و خریدار نیز به دلیل قیمت های بالا قادر به خرید نخواهد بود، شرکت های لیزینگ می توانند کمک خوبی باشند. اقدامی که در همه کشورها در حال اجرایی شدن است و حتی با وجود دریافت بهره پول، مصرف کننده به دلیل طولانی بودن اقساط و کاهش نرخ آن برای خرید و استفاده از این شرایط حتی در صورت بالا بودن قیمت تمایل به خرید خواهد داشت.
  این کارشناس صنعت خودرو تاکید کرد: در صورت وارد شدن سرمایه های سرگردان و این منابع به شرکت های لیزینگ خصوصی که با همکاری خودروسازان تاسیس می شود می توان با هماهنگی با شرکت های خودروساز و دریافت اقساط بلندمدت، نسبت به توسعه کسب و کار خودروسازان اقدام کرد چرا که در حال حاضر برای مشتری نحوه پرداخت برای خرید خودرو از قیمت مهم تر است.

  نویسنده:میترا ممسنی

  برچسب ها
  کرمان موتور