رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

دوخودرویی که توسط یک شرکت طراحی شدند؛

تفاوت سوپرای تویوتا و ب‌ام و z۴

عصر خودرو -پس از ۱۶ سال تویوتا سوپرا به خط تولید خود بازگشت و اولین مدل جدید آن پس از نمایش در دیترویت با قیمت نجومی ۲.۱ میلیون دلار به فروش رسید.

تفاوت سوپرای تویوتا و ب‌ام و z۴
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲:۰۰

 به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، نسخه جدید سوپرای تویوتا قرار است وارد حوزه‌ای شود که پورشه 718، کایمن، ب ام‌و M2، آلف رومئو 4c وآلپاین a110 -دست کم در بخشی از دنیا- به خوبی در آن درخشیده‌اند.اگرچه نسل‌های قبلی این خودرو موفقیت‌های زیادی را از آن خود کرده، اما همگان در انتظار نسخه‌های مدرن آن در حوزه شلوغ این روزها هستند و اینک تمرکزمان را در رقابت آن با رقیب قدرقدرت آلمانی یا همان ب‌ام‌و z4 قرار دادیم.
هر دوی این خودروها توسط کارخانه "مگن اشتایر" اتریشی ساخته و طراحی می‌شوند و به همین دلیل شباهتشان چندان عجیب نیست. اما باید گفت این کمپانی  برای هر دو خودرو ماهیت و ویژگی متفاوت در نظر گرفته و بدنه آنها از ورقه‌های فلزی مجزا ساخته شده است.

در نمای بصری از خارج و داخل هیچ بخش مانند آینه و دستگیره در خودرو اشتراکی نیستند.

اگر نگاهی کلی به ابتدا تا انتهای هر دو خودرو بیندازید، هر دو  را سوار بر یک پایه و ساختار خواهید یافت. با این حال چراغ‌های سوپرا شما را به یاد پیشینیانش می‌اندازد. سپر با دریچه‌های هوای ورودی‌اش کمی به ب‌ام‌و z4 شبیه است، با این وجود درب کاپوت سفارشی‌تر  نیز ساخته شده است.

در نمای انتهایی تفاوت بین دو خودرو بیشتر می‌شود، خودروی روباز از روند طراحی ب‌ام‌و‌های مدرن و امروزی بهره می‌برد و طراحان ژاپنی از مدل‌های شهری ایده می‌گیرند. تویوتا در این بخش به سپرهای تخاجمی‌تر، اسپویلرهای بزرگ و چراغ‌های ترمز سه گانه با الهام خودروهای فرمول 1 مجهز است.

ب‌ام‌و z4 و سوپرا هر دو کاپوت‌های بلند و اوورهنگ‌های کوتاه دارند و زاویه شیشه جلو در هر دو یکسان است. با این وجود سوپرا با یک سقف "دابل- بابل" ارائه می‌شود، دومی به یک سقف نرم تاشود و متحرک مجهز شده که قطعا بزرگترین تفاوت این دو خودرو محسوب خواهد شد.

با وجود تمام شباهت‌های ظاهر خارجی، ماهیت درونی این دو خودرو به شدت با هم متفاوت است. اگرچه می‌توان گفت تمام جزئیات درونی سوپرا از ب‌ام‌و اقتباس شده است، اما هر کدام چیدمان و ماهیت متفاوتی دارند.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۴۵
   • شماره ۴۴۴
   • شماره ۴۴۳
   • شماره ۴۴۲
   • شماره ۴۴۱
   • شماره ۴۴۰
   • شماره ۴۳۹
   • شماره ۴۳۸
   • شماره ۴۳۷
   آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
   آرشیو