رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

سازمان هواشناسی هشدار داد:

برف و باران از فردا وارد کشور می شود

عصر خودرو- از روز یکشنبه در برخی مناطق کشور شاهد بارش باران و برف و در نقاط کوهستانی و سردسیری با لغزندگی جاده ها روبرو خواهیم بود.

برف و باران از فردا وارد کشور می شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیرو اطلاعیه شماره 111 جمعه مورخ 97/11/05 به اطلاع می‌رساند از روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استان‌های واقع در نوار غربی پیش بینی می‌شود.
  روز دوشنبه با تشدید سامانه بارشی گستره بارش‌ها، دامنه‌های زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز را نیز فرا خواهد گرفت.

  روز سه شنبه فعالیت این سامانه به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور توسعه می‌یابد.

  در روز چهارشنبه عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود.

  بر این اساس وضع هوای کشور طی این هفته به شرح زیر پیش بینی می‌شود:

  از بعد از ظهر یکشنبه 97/11/7:  در استان‌های ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، غرب چهار محال و بختیاری و جنوب همدان؛ بارش برف و باران و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

  روز دوشنبه 97/11/8: در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، شمال خوزستان، ایلام، قزوین، البرز و تهران؛ بارش باران و گاهی وزش باد شدید دور از انتظار نیست. در استان بوشهر نیز شاهد بارش برف و باران و وزش باد شدید خواهیم بود. همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در جنوب خوزستان پیش بینی می شود.

  روز سه شنبه 97/11/9: بارش برف و باران و گاهی وزش باد شدید برای  استان‌های گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، تهران، قم، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان پیش بینی می شود.

  گفتنی است که به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط