رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

قانون جدید منع استعمال دخانیات در خودرو در نیوزیلند

عصر خودرو- دولت نیوزیلند اعلام کرد: از این پس استعمال دخانیات در خودروهایی که کودکی در آن‌ها حضور دارد به منظور حفظ سلامت کودکان ممنوع خواهد شد.

قانون جدید منع استعمال دخانیات در خودرو در نیوزیلند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس یک اصلاحیه‌ی قانونی که روز گذشته (یک‌شنبه) در نیوزیلند اعلام شد مأموران پلیس می‌توانند به محض تصویب این قانون در پارلمان نیوزیلند، خودروهایی را که سرنشینان بزرگسال آنها در حضور کودکان در داخل خودرو سیگار می‌کشند، متوقف کنند.

  همچنین با در نظر گرفتن شدت دخانیات مصرفی، پلیس می‌تواند به دادن هشدار بسنده کرده یا فرد خاطی را به میزان 50 دلار نیوزیلند جریمه کند.

  به گفته مقامات وزارت بهداشت نیوزیلند، کودکان این کشور به دلیل مصرف بالای دخانیات تا حد زیادی نسبت به دود دخانیات آسیب‌پذیر شده‌اند. باید توجه کرد کودکان به دلیل سیستم ایمنی حساس‌تر خود نسبت به دود دست دوم دخانیات، آسیب‌پذیرتر از افراد دیگر هستند.

  بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، تصویب قانون‌هایی مبنی بر ممنوعیت استعمال دخانیات در حضور کودکان در نیوزیلند تاکنون بی سابقه بوده و انتظار می‌رود قانون مزبور تا پایان سال جاری میلادی (2019) اجرایی شود.

  انتهای پیام

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید