رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

خودروهای الکتریکی ارزان‌ترند یا بنزینی و دیزلی؟

عصر خودرو- نتایج گزارش‌ها نشان می‌دهد که خودروهای الکتریکی در حال حاضر ارزان‌تر از خودروهای بنزینی و دیزلی هستند.

خودروهای الکتریکی ارزان‌ترند یا بنزینی و دیزلی؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، شورای بین‌المللی حمل و نقل پاک (ICCT)، مطالعه‌ای درباره سیاست‌های مالیاتی خودروها انجام داده است تا دریابد که چگونه دولت‌ها مصرف‌کنندگان را در انتخاب وسایل نقلیه مناسب هدایت می‌کنند.

  هدف از این بررسی، اطلاع‌رسانی درباره این موضوع است که مصرف‌کنندگان را ترغیب به خرید وسایل نقلیه بدون انتشار آلایندگی و در نتیجه کاهش آلایندگی در بخش حمل و نقل در اروپا کند.

  محققان در این بررسی، مدل‌های متعددی از اتومبیل‌های الکتریکی، هیبریدی و بنزینی در اروپا را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که خودرو الکتریکی، ارزان‌ترین وسیله در کشورهای مورد مطالعه است.

  کارشناسان توصیه می‌کنند که دولت‌ها باید مزایا و تخفیف‌های مالیاتی برای وسایل نقلیه بدون انتشار آلایندگی را در زمان خرید ارائه کنند، چرا که این امر می‌تواند تاثیر بیشتری در انتخاب مصرف‌کننده داشته باشد.

  برای مثال، نروژ برای وسایل نقلیه‌ای که آلودگی منتشر نمی‌کنند، 25 درصد معاف مالیاتی در نظر گرفته است تا مصرف‌کنندگان را برای خرید این نوع وسایل نقلیه ترغیب کند.

  در نتیجه، نروژ بزرگترین بازار وسایل نقلیه الکتریکی در اروپا را دارد، به طوری‌که 39 درصد از تمام خودروهای ثبت شده در سال 2017 در این کشور، از خودروهای الکتریکی بوده‌اند.

  انتشار گاز دی‌اکسیدکربن حاصل از بخش حمل و نقل در اروپا، در بالاترین سطح قرار دارد و همچنان در حال افزایش است.

  نتایج گزارش‌ها حاکی از آن است که در بریتانیا، حمل و نقل به عنوان بزرگترین عامل انتشار گازهای گلخانه‌ای شناخته می‌شود؛ به طوری‌که 27 درصد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سال 2017 مربوط به این حوزه بوده است.

  دولت انگلیس، 48 میلیون پوند برای کاهش انتشار گازهای حاصل از اتوبوس‌ها در نظرگرفته است  که این روش می‌تواند نقش مهمی در کاهش آلایندگی شهرها داشته باشد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط