قائم مقام مدیرعامل سیف خودرو در گفت‌وگو با «عصرخودرو»

زیان تصمیم های عجولانه از تحریم ها بیشتر است

عصر خودرو- صنعت خودرو در سال ۹۷ شاهد کمترین اثر در فعالیت ها به دلیل تحریم ها بود اما پیامدی که ناشی از تحریم ها و ایجاد جو روانی در دولت و ارگان های مختلف ایجاد شد، بیشترین ضربه و ضرر را به صنعت خودرو وارد کرد.

زیان تصمیم های عجولانه از تحریم ها بیشتر است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، شاهین خدامی قائم مقام مدیرعامل سیف خودرو با بیان این مطلب افزود: یکی از آفت های مهم سال 97، ابهام در تصمیم گیری ها، ابلاغ بخشنامه ها و دستورالعمل های مختلف و جدید و ضد ونقیض بودن آن ها با یکدیگر و همچنین اجرایی نشدن راهکارها بود به طوری که سال 97 را در هاله ای از راه هایی که برای مواجهه با شرایط تعیین کردیم، گذراندیم.

  او با اشاره به اینکه صنعت خودرو در سال 97 سعی و خطاهای زیادی کرد و شاهد اتفاق های مهمی در این صنعت بودیم که البته به این اتفاق ها حق می دهیم اما ای کاش منسجم تر عمل می کردیم اظهار کرد: حال با توجه سعی و خطاهای انجام شده انتظار می رود راه درستی برای ادامه فعالیت صنعت خودرو درسال 98 تعیین شود در این میان لازم است از تغییرات بپرهیزیم تا توان برنامه ریزی داشته باشیم زیرا صنعت خودرو، صنعتی نیست که بدون برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت توان فعالیت در آن وجود داشته باشد.

  به گفته خدامی اثرات هر تصمیمی در این صنعت حدود 6 ماه زمان می برد تا خود را نشان دهد بنابراین اگر نتوان اقدام و یا برنامه ریزی انجام داد بدون قطع در بلاتکلیفی باقی خواهیم ماند.

  قائم مقام مدیرعامل سیف خودرو با اشاره به اینکه با این تفاسیر، بزرگترین آفت سال گذشته بلاتکلیفی در همه امور و نه تنها صنعت خودرو بوده با توجه به این که این صنعت از زمان تصمیم گیری برای ورود یک محصول به بازار بیش از یک سال و اندی زمان نیاز دارد، لازم است اقداماتی که امروز اجرایی می شود در محیطی پایدار صورت گیرد تا نتایج آن را شاهد باشیم.

  او در انتها نیز گفت: براین اساس واجب است ساختار ثابتی تعریف شده و از هرگونه سعی و خطا بپذیریم و قوانین جدید را با توجه به شرایط فعلی مستقر کنیم تا کمترین ضرر را داشته باشیم و سال 98 خودروسازان در مسیر فعالیت با کمترین مشکل مواجه شوند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار