اطلس خودروکار کلیک

تاخیر در ترخیص کالاها در مرز مکزیک به صنعت خودرو آمریکا آسیب می‌زند

عصر خودرو- تاخیر زیاد ترخیص کالاهای به مقصد آمریکا در مرز مکزیک در حال آسیب زدن به صنعت خودرو آمریکاست.

تاخیر در ترخیص کالاها در مرز مکزیک به صنعت خودرو آمریکا آسیب می‌زند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، تاخیر زیاد ترخیص کانتینرها و کالاهای به مقصد آمریکا در مرز با مکزیک که قرار است به کارخانه‌ها منتقل شده و یا در فروشگاه‌ها برای مصرف کنندگان آمریکایی عرضه شوند در حال آسیب زدن به صنعت خودروی آمریکاست.

  طی هفته جاری تعداد کامیون‌هایی که از مرز مکزیک عبور کرده‌اند به نصف هفته گذشته رسیده است.

  در واقع تصمیم دولت آمریکا برای انتقال 750 مامور از بخش بازرگانی به بخش مهاجرت برای کنترل افزایش ورود خانواده پناهنده به آمریکا باعث بروز تاخیر جدی در ترخیص کالاهای تجاری در مرز با مکزیک شده که روزانه 1.7 میلیارد دلار کالا در آن جابجا می‌شود.

  ادواردو سولیس رئیس انجمن صنعت خودروی مکزیک می‌گوید: شرایط در شهر سیودادخوآرز که در مرز با آمریکا قرار دارد بسیار وخیم است. چرا که لوازم یدکی از این شهر به سمت کارخانه‌های آمریکا می‌روند و تاخیر طولانی در ترخیص کالاها، فعالیت کارخانه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  مانوئل سوتلو معاون بخش شمال اتاق ملی حمل و نقل بار مکزیک می‌گوید: تنها طی روز گذشته شاهد آن بودیم که حتی 17 ساعت پیش از اینکه مرز با آمریکا باز شود کامیون‌ها برای اینکه به سرنوشت 7 هزار و 500 کامیونی که هفته گذشته نتوانستند از این مرز رد شوند، در شهر سیودادخوآرز صف کشیدند.

  سوتلو می‌گوید شرایط اصلا طبیعی نیست و ما چنین اوضاعی را قبلا در سیودادخوآرز ندیده بودیم. علیرغم هزینه بالا اما برخی صادرکنندگان در مکزیک به سمت استفاده از حمل و نقل هوای روی آوردند تا از قرار گرفتن در صف‌های طولانی نجات پیدا کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط