برنج

کراس‌اوور لوکس و اقتصادی بنز؛

معرفی رسمی ۲۰۲۰ GLE ۵۸۰

عصر خودرو- در اوایل ماه می از امکان معرفی مرسدس بنز کلاس GLE در جایگاهی بالاتر از GLE ۴۵۰ و GLE ۵۳ خبر دادیم. اینک مرسدس به وعده‌هایش عمل کرده و به شکلی رسمی از نسخه قدرتمندGLE ۵۸۰ خود با یک موتور ملایم هیبریدی V۸ رونمایی کرده است.

معرفی رسمی ۲۰۲۰ GLE ۵۸۰
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸:۰۰
  • معرفی رسمی 2020 GLE 580 / کراس‌اوور لوکس و اقتصادی بنز
  • معرفی رسمی 2020 GLE 580 / کراس‌اوور لوکس و اقتصادی بنز
  • معرفی رسمی 2020 GLE 580

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ،  خودروی جدید کلاس GLE  همان طور که از حروف اختصاری‌اش پیدا است، یک کراس‌اوور لوکس و اقتصادی است. خودرو قد بلندش را از کلاس G گرفته و حرف L نشانه لوکس و بزرگ بودن آن است. E نیز نشانگراقتصادی بودن این خودرو در میان دیگر مدل‌هاست.

مرسدس  GLE در اصل نسخه‌ای تقویت شده در برابر دیگر خودروهای این کلاس محسوب می‌شود و از  موتور توئین توربوی 4 لیتری V8 بهره می‌برد. این موتور قدرت 483 اسب‌بخاری و گشتاور 700 نیوتن‌متر را برای خودرو رقم می‌زند. موتور همچنین از یک سامانه افزایش دهنده EQ نیز در کنار خود بهره می‌برد. این سیستم  شامل یک ژنراتور شروع کننده است که در کوتاه مدت گشتاور 249 نیوتن‌متر و 21 اسب‌بخار اضافه را به توان آن می‌افزاید.

درون خودرو امکانات آشنای کلاس GLE را خواهید دید. مقیاس‌سنج‌های پشت آمپر روی یک صفحه  دیجیتالی 12.3 اینچی قرار گرفته و صفحه اطلاعات و سرگرمی نیز در کنار آن جای دارد. خودرو از  سامانه MBUX بنز نیز بهره می‌برد. سامانه MBUX بنز GLE 580 از نوع ارتقاء یافته بوده با "دستیار داخلی" ارائه می‌گردد. گزینه‌های اضافی نیز شامل مواد با کیفیت برای فضای داخلی، جزئیات خطوط خارجی AMG و رینگ‌های 22 اینچی است.

این خودرو در حال حاضر بالاترین مدل خط تولید کلاس GLE  در آمریکا به شمار می‌رود. نسخه GLE 450 در سپتامبر گذشته معرفی شد که با یک موتور 3 لیتری قدرتی معادل 362 اسب‌بخار تولید می‌کند. پس از آن در ماه مارس شاهد نسخه GLE 53 در رده AMG بنز بودیم.  نسخه GLE 53  ما موتور 6 سیلندرش، 429 اسب‌بخار توان دارد. با این وجود هیچ کدام از اعضای خانواده GLE مدت زیادی بر تخت پادشاهی این کلاس نخواهند نشست، زیرا بنز وعده معرفی GLE 63 با قدرتی حدود 550 اسب‌بخار را داده است. این خودرو با یک موتور توئین توربوی 4 لیتری V8  ارائه شده و 550 اسب‌بخار را بین 4 چرخ خود توزیع خواهد کرد. از طرفی این خودروی کلاس GLE  برای رسیدن به شتاب صفر تا 100 کیلومتر به 4 ثانیه زمان نیاز دارد. مدل 63 GLE در پائیز رونمایی و در سال آینده به فروش می‌رساند.

GLE 580 در اواخر سال جاری در نمایندگی‌های بنز موجود شده و با قیمت پایه 76 هزار و 800 دلار به فروش می‌رسد.

برچسب ها
کرمان موتور