پیت استاپ

ورود ۱۰۰۰ دستگاه مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی

عصر خودرو- مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور گفت:‌ امروز ۱۰۰۰ دستگاه مینی‌بوس وارد چرخه ناوگان حمل و نقل می‌شود که از این تعداد ۳۰۰ دستگاه مینی‌بوس به شهر تهران اختصاص یافته است.

ورود ۱۰۰۰ دستگاه مینی‌بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ،  محسن مسلم‌خانی در حاشیه واگذاری 1000 دستگاه مینی‌بوس شهری به شهرهای کشور  اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای واگذاری این مینی‌بوس‌ها به شهرداری‌ها و یا شخصیت‌های حقیقی و حقوقی تسهیلاتی را پرداخت می‌کنیم تا خدمات بهتری در شهرها در حوزه حمل و نقل عمومی و مینی‌بوس به شهروندان داده شود.

  وی افزود: بر همین اساس قراردادی با شرکت پست‌بانک منعقد شده است که 1000 دستگاه مینی‌بوس با ارائه تسهیلات به شهرهای متقاضی داده شود.

  مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این مینی‌بوس‌ها تولید داخل و توسط شرکت‌های ایران‌خودرو، بهمن و سبلان‌خودرو ساخته شده است و امیدواریم تا آبان‌ این 1000 دستگاه مینی‌بوس به شهرهای متقاضی داده شود و در این خصوص نیز محدودیتی نگذاشته‌ایم.

  مسلم‌خانی بیان داشت: تسهیلاتی که برای واگذاری این مینی‌بوس‌ها در نظر گرفته‌ایم 18 درصد است که 9 درصد یارانه و 9 درصد دیگر برعهده متقاضی است.

  وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هزینه تمام‌شده مینی‌بوس‌ها حدود 300 میلیون تومان است.

  مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چه تعداد از مینی‌بوس‌ها در کشور فرسوده هستند، گفت: بیش از 50 هزار دستگاه مینی‌بوس در سطح کشور تردد می‌کند که حدود 60 درصد آنها فرسوده هستند و باید از رده حمل و نقل عمومی خارج شوند.

  مسلم‌خانی تأکید کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از این 1000 دستگاه مینی‌بوس 300 دستگاه به شهرداری تهران داده می‌شود و مابقی نیز به سایر شهرها اختصاص خواهد یافت.

  وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما با واردات مینی‌بوس‌های دست‌دوم مخالف هستیم و همان هزینه را می‌توان به کارخانه‌های داخلی بدهیم تا نسبت به تولید مینی‌بوس و اتوبوس اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط