لیزینگ گردشگری

ممانعت از ورود موتورهای سنگین گردشگران خارجی به ایران

عصر خودرو- رئیس جامعه تورگردانان گفت:با وجود اینکه بخشنامه ممنوعیت تردد موتورهای سنگین بالای ۲۵۰ سی سی برای گردشگران خارجی اعلام نشده اما همچنان از ورود گردشگران با این موتورها به ایران جلوگیری می شود.

ممانعت از ورود موتورهای سنگین گردشگران خارجی به ایران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ،  ابراهیم پورفرج گفت: چندی پیش بخش نامه‌ای صادر شده بود درباره اینکه موتورهای بالای 250 سی سی اجازه تردد در داخل شهر را ندارند. اگرچه این ممنوعیت برای شهروندان است اما این موضوع ما را برای ورود تورهای گردشگری با موتورهای سنگین به داخل کشور با مشکل مواجه کرد و مانع ورود آنها به ایران شدند و این توریست‌ها پشت مرزها ماندند.

  پورفرج بیان کرد: ما از توریست‌هایی صحبت می‌کنیم که قصد دارند جاده ابریشم را طی کنند و از ایران عبور کنند. قطعاً آنها با موتورهای خودشان در خیابان‌ها تردد نخواهند داشت. بنابراین اگر قصد بازدید از شهر هم داشته باشند، با این موتورها به خیابان نمی‌روند بلکه کل مسیر تردد آنها از جاده به پارکینگ هتل خواهد بود و بعد از آن به همراه راهنمای گردشگری و یا با وسایل نقلیه دیگر به مراکز گردشگری داخل شهر تردد می‌روند. اکنون ما درخواست‌های زیادی برای ورود این افراد به کشور داریم ولی چون اجازه ورود موتورهای سنگین داده نمی‌شود، آنها را کنسل می‌کنیم.

  وی با انتقاد از خود تحریمی‌ها گفت: به رئیس سازمان میراث فرهنگی در این خصوص نامه نوشتیم که اجازه ورود این گردشگران به کشور داده شود. چون مسابقات جاده ابریشم برگزار می‌شود و ما می‌توانیم بخشی از این گردشگران را به ایران بیاوریم. این درحالی است که آنها چون جاده طی می‌کنند باید با موتورها و خودروهای سنگین جا به جا شوند. قطعاً نمی‌توان با موتورهای کمتر از 250 سی سی جاده پیمود.

  رئیس جامعه تورگردانان کشور بیان کرد: نامه‌ای به رئیس سازمان میراث فرهنگی نوشته و دلیل این خود تحریمی را خواستم او هم نامه‌ای به شورای امنیت فرستاد و آنها هم موافقت کردند و گفتند که این بخش نامه و ممنوعیت شامل گردشگران خارجی نمی‌شود. حالا باید پلیس آن را اجرا کند و مانع ورود گردشگران با موتورهای سنگین نشود. ما تا سه هفته آینده گروههای دیگری از جاده ابریشم داریم در واقع اگر نتوانیم از ظرفیت گردشگری جاده ابریشم استفاده کنیم و گردشگران آن را به ایران بیاوریم ایران را از مسیر این جاده خارج کرده‌ایم.

  برچسب ها
  کرمان موتور