تسهیل در تردد و تأمین امنیت زوار اربعین حسینی در دستور کار

عصر خودرو- در دیدار سرلشگر یاسین طاهر الیاسری وزیر کشور عراق با فرمانده نیروی انتظامی بر تسهیل در تردد و تأمین امنیت زوار اربعین حسینی تأکید شد.

تسهیل در تردد و تأمین امنیت زوار اربعین حسینی در دستور کار
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، شب گذشته سرلشگر یاسین طاهر الیاسری وزیرکشورعراق به اتفاق هیأت همراه با سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ستاد فرماندهی ناجا دیدار و گفت و گو کرد.

  سردار اشتری در این دیدار ضمن خیرمقدم به سرلشگر دکتریاسین طاهر الیاسری و هیأت همراه اظهار امیدواری کرد که  این  نشست به تقویت تعاملات  بیش از پیش دو کشور دوست و برادر، ایران و عراق منتج شود.

  فرمانده ناجا با اشاره به روابط دیرین و دوستانه دولت ایران اسلامی و عراق، ادامه داد: طی سال های گذشته شاهد تقویت روابط دوکشور هستیم و هرساله مشتقان زیادی برای زیارت عتبات عالیات عازم عراق می شوند؛ از طرفی ما نیز در مشهد مقدس میزبان  زوار و مشتاقان عراقی برای زیارت هستیم.

  سردار اشتری با اشاره به برگزاری مراسم و کنگره عظیم اربعین حسینی (ع)، تصریح کرد: هر ساله همزمان با دهه محرم و اربعین شاهد حضور عظیم و باشکوه زوار ایرانی در عراق هستیم  و هرساله بر تعداد عاشقان و زوار اربعین افزوده می شود.

  وی با اشاره به توافقات صورت گرفته میان دو کشور برای حذف روادید (ویزا) اربعین، یادآور شد: با تحقق این مهم قطعا امسال شاهد حضور جمعیت گسترده تری از زوار اربعین در عراق خواهیم بود.

  سردار اشتری با اشاره به توافقات صورت گرفته در خصوص بازگشایی مرز خسروی، بیان کرد: ان شاء الله امسال زوار اربعین حسینی(ع) از چهار مرز زمینی و اصلی چذابه، شلمچه، مهران و خسروی تردد می کنند.

  وی با تأکید بر لزوم تسهیل تردد زوار اربعین، خاطر نشان کرد: بر تأمین امنیت زوار تأکید داریم و ان شاء الله با هماهنگی های صورت گرفته میان دو کشور ایران و عراق امسال نیز شاهد برگزاری باشکوه مراسم اربعین خواهیم بود.

  فرمانده ناجا با اشاره به گسیل امکانات پلیس در مرزهای سه گانه طی سال های گذشته، خاطر نشان کرد: سال گذشته حدود 30 هزار نفر از نیروهای پلیس برای خدمات دهی به زوار اربعین در مرزهای سه گانه حضور داشتند و امسال نیز با بازگشایی مرز خسروی قطعا میزان حضور نیروها را افزایش خواهیم داد.

  وی به فعالیت قرارگاه اربعین ناجا طی سال های گذشته پرداخت و گفت: امسال نیز با قوت بیشتری فعالیت ها و مأموریت هایمان را در این قرارگاه دنبال می کنیم.

  فرمانده ناجا با اشاره به میهمان نوازی مردم عراق از زوار اربعین حسینی(ع)، ادامه داد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها تأکید فرموده اند: قدردان مهمان نوازی مردم عراق باشید؛ میزبانی شما در اربعین اقدام بسیار بزرگ و ارزشمندی است و ما قدردان شما و مردم عراق در میزبانی و مهمان نواز زوار اربعین هستیم. 

  فرمانده ناجا با تشریح اقدامات نیروی انتظامی در تسهیل تردد و امنیت زوار اربعین، خاطر نشان کرد: از همه ظرفیت ها برای خدمات دهی مطلوب به زائران اربعین حسینی(ع) بهره خواهیم گرفت و ان شاء الله به برکت لطف خداوند و عنایت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) شاهد هماهنگی بهتر مسئولان دو کشور برای خدمات دهی بهتر به زوار خواهیم بود.

  سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود از اعلام آمادگی پلیس ایران برای تبادل دانش و تجربه پلیسی با پلیس عراق خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در حالی که در همسایگی بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر یعنی افغانستان بوده اما در مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم و پیشتاز  است.

  وی، مقابله با جرایم سازمان یافته را نیازمند همکاری دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: این آمادگی را داریم که ضمن بهره مندی از دانش و تجربه پلیس عراق، تجربیات، مهارت ها و دانش خود را نیز به پلیس کشور دوست و برادر عراق منتقل کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو