اوتو ۳۶۰

رئیس کل گمرک خبر داد

احتمال تمدید مجدد ترخیص خودروهای دپو شده

۱۵۰۰ خودرو در درب خروج

عصر خودرو- رئیس کل گمرک با بیان اینکه نزدیک به ۱۵۰۰ خودروی وارداتی در درب خروج گمرک مانده اند، گفت: در حال پیگیری هستیم تا مهلت ترخیص خودروهای دپو شده از سوی دولت به مدت یک یا دو ماه مجدد تمدید شود.

احتمال تمدید مجدد ترخیص خودروهای دپو شده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، مهدی میراشرفی  در رابطه با ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک، اظهار داشت: مهلت ترخیص خودروهای وارداتی دپو شده در نیمه تیر ماه به پایان رسید و در مدت  مذکور نزدیک به 7500 دستگاه خودرو ترخیص شد.

  رئیس کل گمرک ایران افزود:  در این بین نزدیک به 1500 دستگاه خودروی دیگر نیز به گمرک اظهار شد اما با توجه به اینکه در مصوبه هیات وزیران عبارت ترخیص کالا ملاک بوده است، این خودروها بعد از اظهار در درب خروج گمرک مانده اند.

  وی با بیان اینکه فرآیند اخذ مجوزهای قانونی در درب خروج گمرک انجام می شود، تصریح کرد: در واقع این خودروها به دلیل اینکه نتوانسته اند مجوزهای قانونی را اخذ و هنگام خروج ارائه کنند اجازه خروج پیدا نکرده اند.

  معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برای جهت حل این مشکل در حال پیگیری هستیم تامصوبه دی ماه دولت در صورت امکان نسبت به همان خودروهایی که قبلا در اماکن بندری و مناطق ویژه وجود داشت، مجدد تمدید شود.

  میراشرفی افزود: البته با توجه به اینکه متولی وزارت صنعت، معدن و تجارت است، این پیشنهاد باید از سوی این وزارتخانه در دولت طرح شود تا بتوان مصوبه را تمدید کرد.

  وی در رابطه با اینکه در صورت موافقت دولت، این مصوبه تا چه زمانی تمدید می شود، تصریح کرد: بعید میدانم بیشتر از یک یا دو ماه تمدید شود که البته این موضوع هم باید پیشنهاد شود تا ببینیم نظر دولت چیست.

  ماجرای خودروهای وارداتی دپو شده به حدود دو سال پیش بر می‌گردد که نزدیک به 13 هزار خودرو وارد کشور شد، اما به دلیل مسائل مختلف از جمله ثبت سفارش‌های غیر قانونی و تغییر سیاست ارزی دولت این خودروها در گمرک دپو شد؛ نیمه دی‌ماه سال گذشته دولت مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن به صاحبان خودرو چهار ماه فرصت داده شد تا برای ترخیص خودروها با دریافت مجوزهای لازم و انجام تشریفات گمرکی اقدام کنند. نیمه اردیبهشت سال جاری این زمان به پایان رسید و هیات دولت دو ماه دیگر این فرصت را تمدید کرد.
   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو