برنج

در جلسه ستاد استقبال از مهر تاکید شد

توسعه حمل‌ونقل عمومی، کاهش سرفاصله مترو و اتوبوس برای استقبال از مهر

عصر خودرو- توسعه حمل‌ونقل عمومی ازجمله مترو، اتوبوس و تاکسی، ساماندهی سرویس مدارس، آماده‌باش نیروهای پلیس راهور از جمله تمهیدات مجموعه مدیریت شهری و پلیس راهور تهران برای استقبال از مهر و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی است.

توسعه حمل‌ونقل عمومی، کاهش سرفاصله مترو و اتوبوس برای استقبال از مهر
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر 98 که با حضور پلیس راهور تهران بزرگ و مدیران ارشد معاونت حمل‌ونقل و ترافیک برگزار شد با اشاره به محورهای ٧ گانه طرح استقبال از مهر، گفت: اقدامات اجرایی این طرح در زمینه مدیریت و کنترل ترافیک، روان‌سازی و تسهیل عبورومرور در شبکه معابر، اجرای طرح‌های ایمنی‌سازی در حاشیه مدارس و معابر مجاور آن شامل انجام عملیات خط‌کشی و نصب علائم و تابلوهای موردنیاز، نظارت، کنترل و مدیریت ترافیک خصوصا نقاط گلوگاهی با هماهنگی مرکز کنترل ترافیک، توزیع مناسب نیروهای پلیس جهت استقرار در محل‌های گره‌ ترافیکی و ارائه تسهیلات حمل‌ونقل عمومی با افزایش عرضه و کاهش سرفاصله قطارهای مترو و اتوبوس‌رانی و اجرای طرح اتوبوس مدرسه توسط شرکت واحد اتوبوس‌رانی و نظارت بر عملکرد تاکسی‌ها جهت ارائه خدمات مناسب صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه افزایش حجم ترافیکی، مساله اصلی شهر تهران در مهرماه است، بر آمادگی دستگاه‌های امدادی جهت مدیریت بهتر حوادث و سوانح ترافیکی و جلب مشارکت مردمی در مدیریت ترافیک و اعمال مقررات به‌ منظور جلوگیری از تراکم ترافیک و عدم توقف‌های دوبله در حاشیه مدارس تاکید کرد.

  معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای آغاز سفرهای شهری دانش آموزان و دانشجویان مهم‌ترین موضوع در شروع فصل پاییز است، از این‌ جهت مدیریت عملکرد سرویس‌های مدرسه و برقراری سرویس مدارس در روز اول مهر و هماهنگی با آموزش‌وپرورش جهت استقرار سرویس‌ها در حیاط مدارس که امکان توقف سرویس داخل حیاط مدارس فراهم باشد از دیگر اقدامات در دست اجراست.

  ساعت کار کارمندان در 2 هفته اول مهر شناور شود
  معاون شهردار تهران تاکید کرد: مساله سلامت شهروندان و کاهش آلودگی هوا و ترافیک، دغدغه‌های جدی شهرداری تهران است و در این راستا در جلسه مشترک با پلیس، موضوع شناور شدن 2 هفته‌ای ساعت کار کارمندان در مهر مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت. این موضوع از سوی شهرداری به هیات دولت پیشنهاد شده که در صورت تایید و ابلاغ دولت اجرایی می‌شود.

  بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ پورسیدآقایی در ادامه بر افزایش عرضه و کاهش سرفاصله حداکثر 5 دقیقه‌ای اتوبوس در نقاط پرتجمع مسافر به‌ویژه بعدازظهرها و حرکت اتوبوس از مبدا در نقاط پرتراکم با نصف ظرفیت و کاهش سرفاصله حداقل 4 دقیقه برای خطوط قدیمی و 10 دقیقه برای خطوط جدید تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه‌های طرح استقبال از مهر از ١۰ شهریور  آغازشده و تا 20 مهرماه ادامه می‌یابد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    • خودرو امروز ۴۸۸
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو