اوتو ۳۶۰

آلودگی هوا«۳۲۴۵»

کاهش موقتی کیفیت هوا در پایتخت

عصر خودرو- بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت امروز (۲۶ شهریور) در برخی مناطق در شرایط نامطلوب قرار می‌گیرد.

کاهش موقتی کیفیت هوا در پایتخت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که طی صبح امروز (26 شهریور) در برخی مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا برقرار و به‌تدریج با افزایش دما، رشد ناپایداری‌های جوی و افزایش سرعت باد در برخی ساعات بعد ازظهر از بیشینه غلظت آلاینده ازن نسبت به روز قبل کاسته می‌شود و وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت از نظر این آلاینده در شرایط مطلوب قرار می‌گیرد.

  با کاهش میزان ناپایداری جوی و افزایش حجم ترافیک در اواخر وقت امروز تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

  طی صبح فردا (27 شهریور) نیز آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها می‌شود. هرچند افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات این روز بهبود کیفیت هوا نسبت به روز قبل را به دنبال دارد.

  طی روز نیز با افزایش دما و مهیا بودن شرایط لازم برای شکل‌گیری آلاینده ازن، روند افزایشی در غلظت این آلاینده پیش‌بینی می‌شود و در ساعات پایانی فردا افزایش ناگهانی سرعت باد و ایجاد شرایط ناپایدار جوی، کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری شرایط مطلوب هوا در اکثر مناطق را به دنبال دارد.

  بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 66 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 67 همچنان در شرایط سالم است.

  انتهای پیام

  برچسب ها
  کرمان موتور