اوتو ۳۶۰

خودرو‌های آتش نشانی آژیر یا چراغ گردان کاذب نمی زنند

تردد خودرو‌های سواری آتش نشانی از خطوط ویژه!

عصر خودرو- سخنگوی سازمان آتش نشانی به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه بازگشت خودرو‌های آتش نشانی از ماموریت، تردد خودروهای آتش نشانی در خطوط ویژه، پرداخت.

تردد خودرو‌های سواری آتش نشانی از خطوط ویژه!
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از میزان، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به موضوع تردد خودرو‌های سواری آتش نشانی از خطوط ویژه، گفت: این سواری‌های آتش نشانی هم برای واحد عملیات بوده شاید کار عملیات نمی‌کند، اما در اختیار نیروی این واحد است.


  وی ادامه داد: اگر خارج از ساعات اداری خودرو‌های سواری آتش نشانی دیده شود به طور حتم افسر آماده، معاون، مدیرعامل و یا سایر نیرو‌هایی آن منطقه که لازم است در محل حادثه باشد در حال تردد هستند.


  ملکی با تاکید بر اینکه خودرو‌های سواری آتش نشانی نیز با مشخصات ظاهری مشخص و چراغ‌های گردان قابل تردد هستند، تصریح کرد: این خودرو‌ها آرم و علامت سازمانی داشته و در اختیار عملیات بوده از این رو شاید منبع آب حمل نکنند، اما در حین عملیات هستند.


  سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: هیچ گونه کار شخصی با خودرو‌های آتش نشانی صورت نمی‌گیرد از این رو تردد این خودرو‌های سواری از خطوط ویزه با توجه به انجام ماموریت بلامانع است.

  خودرو‌های آتش نشانی آژیر یا چراغ گردان کاذب نمی‌زنند

  سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه خودرو‌های آتش نشانی در برگشت از ماموریت اقدام به زدن آژیر ممتد یا کاذب نمی‌کنند، گفت: در مسیر بازگشت خودرو‌های آتش نشانی از عملیات‌ها چراغ‌های گردان نیز روشن نمی‌شود.


  وی با بیان اینکه گاهی زدن آژیر آن هم به صورت کوتاه برای باز کردن برخی مسیر‌ها است، افزود: زدن آژیر ممتد فقط در حین عزیمت به محل حادثه صورت می‌گیرد.


  ملکی با تاکید بر اینکه با وجود سامانه‌ای بی ال یا سامانه پایش خودرو‌های عملیاتی آتش نشانی تمامی ماموریت‌ها به صورت کامل رصد می‌شود، تصریح کرد: این سامانه تمامی کد‌ها و پیام‌های ارسالی را ضبط کرده و ردیابی مسیر خودرو‌های آتش نشانانی را انجام می‌دهد.


  سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود: سامانه‌ای بی ال می‌تواند به مثابه راهنما برای آتش نشانان عمل کرده و مسیر‌های خلوت را پیشنهاد داده و یا نزدیک‌ترین شیر آتش نشانی را در صورت لزوم برای آتش نشانان مشخص کند.

  آیا خودروهای آتش‌نشانی هم سلبریتی جابجا می‌کنند؟

  مجتبی لهراسبی رییس اداره آمبولانس خصوصی کشور پیش‌تر، درباره تردد سلبریتی‌ها، معلمین خصوصی و ... با آمبولانس‌های خصوصی در پایتخت، گفته بود که «مشاهده شده که هنرپیشه‌های خیلی معروف و... هم این اقدام را انجام داده‌اند و این اقدام مختص قشر خاصی نیست»

  «آیا امکان تردد سلبریتی‌ها با خودرو‌های مرتبط با سازمان آتش نشانی هم وجود دارد؟» جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با تاکید بر اینکه امکان تخلف در انجام ماموریت از سوی ماموران آتش نشانی مشابه نیرو‌های اورژانس و جابه جایی سلبریتی با خودرو‌های آتش نشانی صفر است، گفت: با توجه به اینکه آتش نشانی به دست بخش خصوصی واگذار نشده و سازمان نظارت کافی بر عملکرد بخش‌ها دارد بروز چنین تخلفی ممکن نیست.


  وی با بیان اینکه هر گونه رفت و آمد و تردد ماشین‌های آتش نشانی ابتدا از سوی ستاد فرماندهی صورت می‌گیرد، افزود: تمام تماس‌ها از طریق سامانه 125 به ایستگاه‌های آتش نشانی ابلاغ می‌شود از این رو امکان بروز تخلفی این چنینی وجود ندارد.


  ملکی با تاکید بر اینکه با توجه به ضبط تمامی مکالمات در سامانه 125 نمی‌توان احتمال بروز تخلفی از سوی خودرو‌های آتش نشانی را داد، گفت: با توجه به اینکه کار گروهی انجام می‌شود اگر قرار بر تخلفی هم باشد باید همه افراد مستقر در ایستگاه با هم متحد باشند که چنین چیزی برای انجام حرکتی خلاف قانون غیر ممکن است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط