برنج

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

خودروهای ترکیه‌ای در راه ایران

خط تولید مشترک خودرو میان ایران و ترکیه راه‌اندازی می‌شود

عصر خودرو- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از تولید مشترک خودرو میان ایران و ترکیه خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه مشترک تجاری در حوزه تولید کالاهای صنعتی از جمله خودرو با ترکیه تنظیم شده است که این قرارداد در مراحل آخر و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

خودروهای ترکیه‌ای در راه ایران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تجارت نیوز ، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ورود خط تولید خودروهای روسی و ترکیه در ایران چقدر جدی است؟ به تجارت‌نیوز گفت: قرار است خط تولید برندهای داخلی را ارتقا دهیم. برای ورود سرمایه‌ها و تولید مشترک اقداماتی را با کشورهای منطقه از جمله ترکیه ترتیب داده‌ایم. حتی شهرکی را هم برای راه‌اندازی خط تولید خودرو و دیگر کالاهای صنعتی ترکیه به ایران در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم تولید مشترک میان ایران و ترکیه راه‌اندازی و این محصولات روانه بازار شود.

  حسین مدرس خیابانی در ادامه افزود: فعلا تفاهم‌نامه مشترک تجاری در حوزه تولید کالاهای صنعتی از جمله خودرو با ترکیه تنظیم شده است که این قرارداد در مراحل آخر است و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

  او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ممکن است واردات خودروهای لوکس در نیمه دوم سال آزاد شود؟ اظهار کرد: دولت در بحث واردات خودرو هیچ تغییر رویه‌ای نداده است. همچنان کمافی‌السابق واردات خودروهای لوکس یا خارجی به کشور در نیمه دوم سال ممنوع است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط