هیوندای

در معاملات امروز تالار شیشه‌ای؛

"خودرویی‌ها" بورس را بالا کشیدند

عصر خودرو- امروز شاخص بورس بیش از ۲۳۰ واحد رشد کرد. گروه خودرو و ساخت قطعات در این رشد تاثیر بسزایی داشت؛ به طوری که اکثر سهم‌ها در این گروه با رشد بیش از چهار درصد در قیمت پایانی مواجه شدند.

"خودرویی‌ها" بورس را بالا کشیدند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، امروز (یکشنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران تا حدود نیم ساعت پس از باز شدن معاملات با روند کاهشی روبرو شد اما از آن لحظه تا تقریبا یک ساعت و نیم مانده تا بستن شدن بازار رشد کرد. از آن لحظه به بعد نیز با شیب ملائمی کاهش یافت. در نهایت این شاخص نسبت به روز گذشته 230 واحد رشد کرد و در تراز 308 هزار و 960 واحدی ایستاد.

  شاخص کل هم وزن نیز با رشد مواجه شد و در نهایت 1008 واحد بالا رفت و به رقم 86 هزار و 104 واحدی رسید. شاخص بازار شناور با 829 واحد رشد تا رقم 353 هزار و 576 واحد بالا  رفت.

  شاخص بازار اول نیز 167 واحد رشد کرد و به رقم 224 هزار و 503 واحدی رسید و شاخص بازار دوم با 471 واحد رشد عدد 628 هزار و 520 واحدی را تجربه کرد.

  بانک ملت، پتروشیمی پارس و پتروشیمی مبین سه سهمی بودند که بیشترین تاثیر کاهشی را روی شاخص‌ بازار داشتند، به نحوی که هر کدام از این نمادها 228، 119 و 105 واحد شاخص‌های بازار راع کاهش دادند. اما در طرف مقابل ایران خودرو، گروه صنعتی پاکشو و سایپا هر کدام به ترتیب 141، 99 و 91 واحد تاثیر افزایشی روی شاخص بازار داشتند.

  در بورس تهران 203 سهم با رشد قیمت و 146 سهم با افت قیمت روبرو شدند. در فرابورس ایران نیز 108 رشد و 89 سهم افت قیمت را تجربه کرد.

  در گروه خودرو و ساخت قطعات اکثر سهم‌ها با رشد بیش از چهار درصد در قیمت پایانی مواجه شدند. این گروه در ارزش معاملات نیز رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

  گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری پس از خودرویی‌ها ارزش معاملات را شاهد بودند، اما در این گروه اکثر سهم‌ها با کاهش قیمت روبرو شدند از جمله نماد بانک ملت که بیشترین تاثیر کاهشی را روی شاخص بازار گذاشت در آخرین معامله با 2.56 درصد کاهش قیمت روبه‌رو شد.

  ارزش معاملات بورس تهران امروز در مجموع به 1404 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم 3.5 میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد. همچنین تعداد معاملات این بازار به 386 هزار و 401 را تجربه کرد.

  آیفکس نیز با 2.06 واحد کاهش به رقم 3914 واحد رسید ارزش معاملات فرابورس ایران تا رقم 712 میلیارد تومان رشد کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

  برچسب ها
  هیوندایکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
    آرشیو