اطلس خودرو

رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی کشور:

خودروهای تعلیم رانندگی سهمیه بنزین ندارند

دردسرهای افزایش هزینه ثبت‌نام

عصر خودرو- رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی گفت: به خودروهای تعلیم رانندگی سهمیه بنزین تعلق نگرفته و گفته می‌شود که قیمت‌ها را افزایش دهیم.

خودروهای تعلیم رانندگی سهمیه بنزین ندارند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از گسترش‌نیوز ،فرهاد حقیقی، رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی کشور درباره وضعیت کلی این صنفت گفت: به لحاظ درآمدی از سال 80 طرحی به منظور کاهش سفرهای برون‌شهری، ارتقای فرهنگ ترافیک، تکریم ارباب رجوع و تمرکززدایی اجرایی شد. در این طرح بنا بر پیشرفت و توسعه بود اما متاسفانه هرچه رو به جلو آمدیم پس‌رفت کردیم. نتیجه آن طرح نیز ثمربخش بود و کشته‌های رانندگی از 27 هزار نفر به 15 الی 16 هزار نفر کاهش یافت. اما در سالیان اخیر تقریبا به همان سبک و سیاق 79 و 80 کار آموزشگاه‌های رانندگی ادامه پیدا کرد و شاهد رشد خاصی نبودیم. برنامه‌ای که بتوان آموزش را ارتقا داد در دستور کار قرار گرفت و آموزش‌هایی از قبیل روش‌های به کارگیری قوانین و رفتارشناسی انجام نشد.کاهش 30 درصدی ثبت‌نام‌ها

  وی درباره آمار ثبت‌نام‌ها اظهار کرد: از لحاظ آمار ثبت‌نام از سال 90 تا 95 حدود 25 درصد کاهش داشتیم. در هفت ماهه امسال نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد آمار کمتری را شاهد بودیم. لازم به ذکر است که 50 درصد افزایش هزینه صورت گرفته و در نتیجه آموزشگاه‌ها به ضرردهی نزدیک شده‌اند. بسیاری از آموزشگاه‌ها نیز ورشکسته شدند و یا ادغام شده‌اند. مشکل اصلی اینجاست که مسئولین اعتقاد دارند که آموزش‌ها کم و ناصحیح است اما مقوله آموزش سرسری شده و روی آن نظارتی انجام نمی‌شود.

  970 هزار تومان برای تعلیم پایه 3

  حقیقی درباره هزینه ثبت‌نام‌ها برای تعلیم رانندگی گفت: در حال حاضر نزدیک به 178 آموزشگاه رانندگی فعال وجود دارد. هزینه‌های آموزش متفاوت است و به عنوان مثال برای پایه سه رقم 970 هزار تومان باید پرداخت شود. البته همین هزینه نیز برای پرداخت توسط افراد زیاد است اما در مقابل برای ارائه دهندگان خدمات، مقرون به صرفه نیست. با توجه به آنالیزها در ماه حدود 30 میلیون تومان هزینه جاری یک آموزشگاه است.

  مشکلات سهمیه‌بندی بنزین برای تعلیم‌دهندگان رانندگی

  رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی کشور در پایان به بحث تخصیص سهمیه بنزین برای خودروهای تعلیم اشاره کرد و گفت: در دور قبلی سهمیه‌بندی 300 لیتر سهمیه داشتیم اما در دور جدید گفته شد که سهمیه خودروهای آموزش رانندگی متعاقبا اعلام می‌شود که چنین اتفاقی هنوز نیفتاده است. ظاهرا قرار بر این نیست که سهمیه به خودروهای آموزش رانندگی داده نشود و گفته می‌شود که نرخ‌ها را افزایش دهیم. ما اعتقاد داریم که اگر این کار را انجام دهیم دوباره افت شدید ثبت‌نام خواهیم داشت و نمی‌دانیم که چگونه این افزایش دوباره نرخ‌ها را به مردم اعلام کنیم. از طرفی دیگر گفت
  ه می‌شود که با افزایش قیمت بنزین اجازه افزایش نرخ سایر موارد وجود ندارد. نظارت روی این صنف به صورت شدید انجام می‌شود. مکاتبه نیز در زمینه ارائه سهمیه سوخت صورت گرفته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط