اطلس خودرو

مزدا ۳؛ خودروی سال ۲۰۲۰

عصر خودرو- نسل جدید مزدا ۳ عنوان خودروی سال ۲۰۲۰ را در چین از آن خود کرد.

مزدا ۳؛ خودروی سال ۲۰۲۰
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، مزدا 3 که همواره یکی از خودروهای جذاب، زیبا و جوان پسند برای مشتریان در سراسر جهان به شمار می‌رود، به تازگی توانسته است با معرفی نسل جدید خود نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان، داوران و شرکت کنندگان در مراسم اهدای جایزه خودروی سال در چین را نیز به سمت و سوی خود جلب کند و این جایزه و عنوان را به خود اختصاص دهد.

  در این مراسم که 10 خودرو به عنوان فینالیست توسط هیئتی 38 نفره از داوران در میان 194 خودروی واجد شرایط انتخاب شده بودند، نسل جدید مزدا 3 به عنوان یک خودروی کامپکت ژاپنی توانست در نهایت این جایزه را کسب کند و خودروی سال 2020 در چین شود.

  مزدا 3 هفته پیش نیز لقب خودروی سال در تایلند را نیز از آن خود کرده بود. همچنین جایزه خودروی سال 2019 مورد توجه بانوان را نیز کسب کرده بود.

  بر اساس گزارش وب سایت Automotive News، این در حالیست که داوران در چنین مراسمی پیشتر به خودروهای بزرگتر و لوکس تر رای می دادند و تمایل بیشتری برای انتخاب آنها به عنوان خودروی سال داشتند اما به نظر می رسد که با توجه به روند صعودی استقبال مشتریان جهانی از خودروهای کوچکتر و کم مصرف تر، نظر داروان مراسم مذکور نیز تغییر پیدا کرده است. به عنوان مثال سال گذشته خودروی لکسوس ES با پشت سر گذاشتن تویوتا کمری و آئودی A8 توانست این عنوان و جایزه را کسب کند. در سال 2018 نیز این جایزه به ولوو S90 رسیده بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط