برنج

به همت معاونت علمی ریاست جمهوری صورت می‌گیرد؛

برپایی همایش ملی خودروهای آینده

ارائه توانمندی شرکتهای دانش‌بنیان در بومی‌سازی فناوری‌های کلیدی

عصر خودرو- «خودروهای آینده»، همایشی است که برای اولین بار به منظور نشان دادن توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان برای بومی‌سازی این حوزه برگزار می‌شود.

برپایی همایش ملی خودروهای آینده
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، این همایش با همکاری ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان‌های مدیریت صنعتی ایران در تاریخ 13 تا 15 بهمن ماه جاری در مرکز همایش‌های مدیریت صنعتی برگزار می‌شود. همچنین شناسایی و شبکه‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در حوزه خودروهای برقی‌، ارائه نیازها و گلوگاه‌های صنایع خودروسازی بزرگ کشور در برقی‌سازی خودروها و ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در بومی‌سازی فناوری‌های کلیدی اهدافی است که با برگزاری این همایش دنبال می‌شود.

  محورهای مورد بحث در این همایش شامل "راهکارهای کاهش و بهینه‌سازی مصرف سوخت به روش بهره‌گیری از پیشرانه‌های برقی"، "توسعه ایستگاه‌های شارژ برقی و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد آن"، "تدوین استانداردهای متناسب با خودروها و وسایل نقلیه برقی متناسب با شرایط جغرافیایی ایران"، "رفع موانع قانونی و همکاری دستگاه‌های اجرائی مختلف برای توسعه وسایل نقلیه برقی"، "بومی‌سازی قطعات و زیرسیستم‌های خودروی برقی" می‌شود.

  در این راستا ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضائی، حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با مشارکت و تکیه بر دانش فنی، نیروی انسانی متخصص و زیرساخت‌های موجود شرکت‌های دانش‌بنیان در صدد است تا یک راهبرد پیشنهادی در سطح کشور طی برگزاری این همایش تهیه کند و به مراجع ذی صلاح ارائه دهد. توسعه تولید و استفاده از خودروهای برقی به فرهنگ‌سازی، توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه زیرساخت‌های مرتبط با این حوزه نیاز دارد که برگزاری این رویداد می‌تواند قرار گرفتن در مسیر را تسهیل کند.

  علاوه بر این برگزاری استارتاپ ویکند "برقی شو" با حضور تیم‌هایی از دانشجویان نخبه کشور نیز همزمان با این رویداد رخ می‌دهد تا توانمندی‌های دانشجویان در این حوزه نیز نمایش داده شود. کاهش آلودگی هوا در کشور با طراحی و ساخت خودروهای برقی و تامین انرژی این خودروها به وسیله ایستگاه‌های شارژ در کشور مورد توجه و پیگیری است. همچنین از آنجا که بخش حمل‌ونقل سهم قابل ملاحظه‌ای در میزان مصرف سوخت و انتشار آلاینده‌های هوا در کشور دارد، پس برقی‌سازی خودروها گام مهمی برای کاهش آلودگی است.

  بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، با توجه به نیازهای کشور و ظهور فناوری‌های نوین در صنایع مختلف سیاست‌های جدیدی از سوی ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضائی، حمل‌ونقل پیشرفته برای حمایت، رشد و بالندگی این فناوری‌های نوآورانه در پیش گرفته شده است و بر همین اساس نخستین همایش ملی خودروهای آینده برگزار می‌شود و در این رویداد کلیه محصولاتی که در مجموعه خودروسازی کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت برقی تولید شده‌اند اعم از اتوبوس، خودروی سواری، موتورسیکلت، ایستگاه‌های شارژ و قطعات و زیرسیستم‌ها خودروی برقی در نمایشگاه جنبی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو