هیوندای

اجرای طرح رزرو ورود به محدوده های ترافیکی در هاله ای از ابهام

عصر خودرو- با احتمال اجرای طرح ترافیک در پایتخت اجرای طرح رزرو ورود خودرو‌ها به منظور رعایت سقف تردد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

اجرای طرح رزرو ورود به محدوده های ترافیکی در هاله ای از ابهام
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شورای شهر تهران در اسفندماه سال گذشته لایحه عوارض ورود به محدوده های ترافیکی پایتخت را به تصویب رساند اما نکته ای از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح شد مبنی بر این نکته که شهرداری تهران به منظور رعایت سقف تردد در محدوده های طرح ترافیک(تردد روزانه 103 هزارخودرو) در سال 99طرح رزرو ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک را اجرا می کند.

  حال با گذشت2 ماه از سال  99و با توجه به شیوع ویروس کرونا در پایتخت هنوز طرح ترافیک در پایتخت اجرا نشده است و اجرای این طرح با توجه به محدودیت ناوگان حمل و نقل عمومی در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

  اما با توجه به افزایش ترافیک در پایتخت شورای شهر تهران با همکاری پلیس راهور تهران بزرگ و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بسته پیشنهادی خود را برای اجرای طرح ترافیک در پایتخت با 25 بند پس از تصویب در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به ستاد مقابله با کرونای شهر تهران ارسال کرد تا تصویب شود.

  حال پرسشی که مطرح می شود این است آیا با اجرای طرح ترافیک در پایتخت طرح رزرو پیش از ورود خودرو ها به محدوده های ترافیکی نیز اجرا می شود یا خیر؟

  عمار سعیدیان فر مدیر واحد ساماندهی محدوده های ترافیکی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اجرای طرح رزرو  پیش از ورود خودروها به محدوده طرح های ترافیکی گفت: هنوز اجرای طرح ترافیک با توجه به اظهار نظر مسئولان مشخص نیست اما باید اعلام کنم زیر ساخت های اجرای طرح رزرو پیش از ورود خودروها به محدوده طرح ترافیکی آماده است و می توان آن را با اجرای طرح ترافیک اجرایی کرد.

  مدیر واحد ساماندهی محدوده های ترافیکی شهرداری تهران افزود: پیش بینی این است که در شرایط موجود طرح رزرو پیش از ورود خودرو ها به محدوده طرح های ترافیکی اجرا نشود و تنها اگر قرار بر اجرای طرح ترافیک باشد از همان طریق شارژ کیف پول شهروندی اجرا شود.

  برچسب ها
  هیوندایکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو