برنج

سرقت تجهیزات راهداری ۲ برابر شد

عصر خودرو- مقام مسئول سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از ۲ برابر شدن میزان سرقت تجهیزات راهداری خبر داد.

سرقت تجهیزات راهداری ۲ برابر شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه، اظهار کرد: سرقت از ترانس‌ها، تابلو‌ها و کابل برق جاده‌ها، علایم و تابلو‌های راهنمایی و رانندگی، روشنایی‌های بین جاده‌ای و گاردریل‌های (حفاظ) راهداری استان، امسال نسبت به سال گذشته 2برابر شده است.

  وی یادآور شد: در فروردین ماه امسال 2 ترانس برق 50 میلیون تومانی در جاده کرمانشاه به سراب نیلوفر و جاده بیستون سرقت شده این در حالی است در طول سال گذشته 2 ترانس برق سرقت شده بود.

  وی افزود: 8 تابلو برق 10 میلیون تومانی،  1000 متر کابل برق، 25 چراغ برق چشمک زن با پایه هر کدام به قیمت 6 میلیون تومان، 40 چراغ سولار هر یک به قیمت 1.5 میلیون تومان، بیش از 800 تابلو و علایم راهنمایی و رانندگی هرکدام به قیمت 300هزار تومان به سرقت رفته است.

  وی ادامه داد :  300 متر مربع تابلو اطلاعاتی که قیمت تهیه ونصب هر مترمربع تابلو اطلاعاتی با پایه هرکدام به قیمت 1.2 هزار تومان که مجموعا" به ارزش 360 میلیون تومان و 500 پایه گاردریل که ارزش هرکدام بانصب یکصد و پنجاه هزار تومان در مجموع به ارزش 750 میلیون تومان از این راهداری سرقت شده است.

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: تیم‌های گشت راهداری روز‌های تعطیل فعال است، اما تاکنون به تنهایی جوابگوی این حجم و گستردگی کار نبوده، مقرر شده شرکت توزیع برق با همکاری نیروی انتظامی تیم‌های مشترک گشت راه‌اندازی کنند که اگر نسبت به کاهش سرقت موثر باشد، راهداری نیز گشت‌های مشابه راه‌اندازی خواهد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط