اوتو ۳۶۰

بررسی قیمت قطعات یدکی مصرفی انواع خودرو

یک تصادف کوچک، چند؟

عصر خودرو- بیشترین آسیبی که در تصادفات خیابانی به خودروها وارد می‌شود، شکستن چراغ‌ها و مه شکن‌ها و سپر است. خسارت‌های ناشی از این تصادفات عموماً با تعمیر درست می‌شود و ولی بعضاً به دلیل شدت ضربه نمی‌توان با تعمیر آن را برطرف کرد و ناگزیر باید آن‌ها را تعویض کرد.

یک تصادف کوچک، چند؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، در این مطلب نگاهی به قیمت این قطعات خواهیم انداخت.

  تفاوت جنس اصل و تقلبی
  در بازار قطعات مصرفی همیشه دو تیپ قیمتی وجود دارد که یکی به‌صورت معنی‌داری از دیگری ارزان‌تر است. هرچند نمی‌توان به‌جرئت گفت که همیشه جنس گران‌تر، جنس بهتری است اما عموماً اجناس ارزان‌قیمت تقلبی هستند.

  در بازار چراغ‌ها به‌خصوص در خودروهای داخلی این موضوع بسیار مشهودتر است. بسیاری از خودروها را در خیابان می‌بینید که چراغ یک‌طرف با دیگری متفاوت است، به‌خصوص در چراغ‌های عقب و در شب این مسئله بیشتر به چشم می‌آید. چراغی که رنگ و روی آن رفته تقلبی و چراغی که صلابت خود را حفظ کرده چراغ اصلی است. بنابراین توصیه می‌شود درصورتی‌که قصد تعویض کاسه‌چراغ و یا لامپ خودروتان را دارید از جنس‌های اصلی و شرکتی استفاده کنید. این دو چراغ ممکن است قیمت‌هایی مشابهی هم داشته باشند ولی اجناس نامرغوبی که از برندهای بی‌نام‌ونشان تهیه می‌کنید عموماً عمر کوتاهی دارند و هزینه چند برابری را در طول یک مدت‌زمان ثابت به شما تحمیل می‌کنند.

  توپی چرخ عقب جک جی5 در حدود 170 تا 500 هزار تومان قیمت دارد

   

  دسته‌موتور خودرو لیفان قیمتی در حدود 350 هزار تومان دارد

   

  هدلایت 26 وات موور را می‌توانید بین 500 تا 600 هزار تومان خریداری کنید

   

  مه شکن جلو لیفان 820 بیش از یک‌میلیون و 240 هزار تومان خریدوفروش می‌شود

   

  مه شکن عقب ام‌وی‌ام 315 در حدود200‌هزار‌تومان قیمت دارد

   

  شلگیر کیا اسپورتیج حدود 250 هزار تومان قیمت دارد

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط